به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز جمعه، بیست و هفتم  فروردین ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 458 نمونه برداری پاسخ 227 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 106 بیمار مربوط به آبادان، 94 بیمار از خرمشهر و 27 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 227 مورد جدید 193 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، افزود: 80 بیمار از آبادان، 89 بیمار از خرمشهر و 24 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 26 بیمار از آبادان، پنج بیمار از خرمشهر و سه بیمار از شادگان نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته سه مورد فوتی ناشی از کرونا از آبادان داشتیم، بیان کرد: طی شبانه روز گذشته 57 نفر بستری و 68 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 293 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۶۰ هزار و ۳۶۰ مورد بوده که از این تعداد ۹ هزار و ۸۲۲ نفر بستری و هفت هزار و ۶۲۹ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز پنج شنبه، بیست و ششم فروردین 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 217 مورد جدید در ۲۴ ساعت قبل از آن و 308 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: