به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز سه شنبه، 7 اردیبهشت ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 441 نمونه برداری پاسخ 213 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 116 بیمار مربوط به آبادان، 80 بیمار از خرمشهر و 17 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 213 مورد جدید 189 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، افزود: 99 بیمار از آبادان، 73 بیمار از خرمشهر و 17 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 17 بیمار از آبادان و هفت بیمار از خرمشهر نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته سه مورد فوتی کرونایی(دو مورد از آبادان و یک مورد از خرمشهر) داشتیم، بیان کرد: طی شبانه روز گذشته 51 نفر بستری و 29 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 298 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان در پایان اضافه کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۶۷ هزار و ۳۵ مورد بوده که از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۹۹ نفر بستری و هشت هزار و ۱۳۹ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز دوشنبه، 6 اردیبهشت 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 192 مورد جدید در ۲۴ ساعت قبل از آن و 279 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: