به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، عبدالنبی سواعدی ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ این استانداردهای آموزشی با استفاده از ظرفیت‌های درون‌ سازمانی اعم از کارشناسان و پژوهشگران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای تهیه و تدوین شده است.

او گفت: تدوین استانداردهای آموزشی فنی و حرفه‌ای برای تحقق خط مشی‌ها و سیاست‌های سند راهبردی مهارت و فناوری و توسعه و ارتقای آموزش‌های مهارتی، ظرفیت سازی و توانمند سازی نیروی انسانی بر اساس مشاغل مورد نیاز استان انجام شده‌ است.

مدیر کل فنی و حرفه ایی خوزستان افزود: هدف از تدوین استانداردهای مختلف در حوزه آموزش را تدوین استانداردهای جدید مطابق با نیاز روز و بازار کار برای توانمند سازی و ارتقای کیفی منابع انسانی از طریق ارتقای کیفیت استانداردهای آموزشی موجود، مشارکت ذینفعان در تدوین استانداردهای آموزشی مورد نیاز بازار کار، تدوین استاندارد آموزشی جدید در حوزه مشاغل سبز و سبز کردن استانداردهای آموزش شغلی دانست.

سواعدی بیان کرد: تدوین استانداردهای آموزش مهارتی با استفاده از روش های پویا و سازگار با نیاز بازار کار و همسو با روش ها و آخرین متدهای جهانی و بین المللی صورت گرفته است.

او اضافه کرد: این اداره کل برای توجه به نیاز بازار کار این استان از طریق نیاز سنجی‌های انجام شده اقدام به تدوین استانداردهای شایستگی شغل می‌کند.

مدیرکل فنی و حرفه ایی خوزستان در پایان افزود: صاحبان صنایع و کارشناسان متخصص در بخش‌های مختلف صنعت با مشارکت خود در تدوین استانداردهای آموزشی مورد نیاز بازار کار می‌توانند در ارتقای کمی و کیفی منابع آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و توانمند سازی و ارتقای کیفی منابع انسانی و ایجاد اشتغال پایدار در استان نقش مؤثری داشته باشند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: