به گزارش خبرنگار برنا از آبادان به نقل از پلیس، سرهنگ حسین زلقی امروز ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: به دنبال برگزاری یک آیین فاتحه خوانی در یکی از محلات آبادان بر خلاف مصوبه های ستاد مبارزه با کرونا همچنین انجام تیراندازی در این مراسم و انتشار آن در فضای مجازی، بلافاصله مراتب شناسایی عاملان تیراندازی و همچنین عوامل برپایی مراسم در دستور کار قرار گرفت.

او گفت: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی پس از هماهنگی قضایی با حضور در محل، صاحب مراسم چند صد نفری را آنهم در شایط قرمز کرونایی شهرستان، در منزلش دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی به دادسرا تحویل دادند.

رییس پلیس شهرستان آبادان افزود: عاملان تیراندازی نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند که مراتب شناسایی و دستگیری آنان متعاقبا اعلام خواهد شد.

زلقی با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح های گرم جرم محسوب می شود، بیان کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه های مسوول داشته و بر این باور است که می توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

 

عکاس: آرشیوی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: