به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز سه شنبه، 14 اردیبهشت ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 364 نمونه برداری پاسخ 157 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 81 بیمار مربوط به آبادان، 51 بیمار از خرمشهر و 25 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 157 مورد جدید 138 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، افزود: 66 بیمار از آبادان، 49 بیمار از خرمشهر و 23 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 15 بیمار از آبادان، دو بیمار از خرمشهر و دو بیماراز شادگان نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته هفت مورد فوتی کرونایی از آبادان داشتیم، بیان کرد: طی شبانه روز گذشته 37 نفر بستری و 33 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 230 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: تعداد کل موارد مثبت قطعی در شهرهای زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۲۷ هزار و ۹۰۲ مورد بوده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۴۵ نفر مربوط به آبادان، هشت هزار و ۴۳۸ نفر در خرمشهر و ۶ هزار و ۴۱۹ نیز از شادگان گزارش شده است.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز دوشنبه، 13 اردیبهشت 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 170 مورد جدید در ۲۴ ساعت قبل از آن و 244 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: