به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سعید شعبان ضمن اعلام این خر اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان اهواز با همکاری اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز با انجام اقدامات اطلاعاتی چهار محل که اقدام به نگهداری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال قاچاق می کردند، را شناسایی و دستگیری آن‌ را در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: ماموران پلیس با کار تخصصی محل نگهداری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در بازرسی بعمل آمده تعداد 82 دستگاه ماینر قاچاق و 15عدد فن خنک کننده ماینر کشف شد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی استان خوزستان با بیان اینکه در این رابطه 6 متهم دستگیر شدند، افزود: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را 9 میلیارد و پانصد میلیون ریال برآورد کردند.

شعبان بیان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی داده شدند.

کشف 6 دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق در دزفول

در همین راستا فرمانده انتظامی دزفول سرهنگ روح اله گراوندی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: ماموران کلانتری 13 این فرماندهی با اشراف اطلاعاتی از فعالیت غیر قانونی فردی در یک واحد مسکونی در سطح حوزه استحفاظی مطلع شدند.

او گفت: ماموران انتظامی پس از اطمینان از صحت و سقم موضوع پس از هماهنگی با مرجع قضایی به محل اعزام و در بازرسی از منزل مذکور تعداد 6 دستگاه تولید ارز دیجیتال(ماینر )کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان دزفول افزود: کارشناسان ارزش ریالی این دستگاه های کشف شده را بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون ریال برآورد کردند.

گراوندی در پایان بیان کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پروند به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی داده شدند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: