به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز شنبه، پانزدهم خرداد ماه 1400 در خصوص آخرین َآمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 261 نمونه برداری پاسخ 130 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 60 بیمار مربوط به آبادان، 39 بیمار از خرمشهر و 31 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 130 مورد جدید 113 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، گفت: 51 بیمار از آبادان، 35 بیمار از خرمشهر و 27 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 9 بیمار از آبادان، چهار بیمار از خرمشهر و چهار نفر از شادگان نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان افزود: طی شبانه روز گذشته 27 نفر بستری و 20 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 191 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان در پایان اضافه کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۸۷ هزار و ۴۶۹ مورد بوده که از این تعداد ۱۱ هزار و ۷۵۸ نفر بستری و ۹ هزار و ۴۱۶ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز جمعه، 14 خرداد ماه 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 124 مورد جدید در 24 ساعت قبل از آن و 183 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: