به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی امروز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی شهرستان هندیجان اظهار کرد: امام راحل همواره به مردم اعتقاد زیادی داشتند و به جمهوریت و اسلامیت نظام بهای زیادی می دادند و پس از ایشان مقام معظم رهبری نیز همان مسیر را طی فرمودند.

او گفت: در انقلاب های مختلف عمدتا چند سال طول می کشد تا پس از تثبیت انقلاب انتخابات و رجوع به آرای عمومی انجام شود اما در ایران به محض اینکه انقلاب اسلامی پیروز شد با وجودیکه همه مردم در صحنه آمدند و خودش یک رفراندوم بود اما امام قانع نشدند و فرمان تشکیل خبرگان قانون اساسی را دادند.

استاندار خوزستان افزود: پس از تدوین قانون اساسی به وسیله منتخبین ملت رفراندوم برگزار شد و در ادامه انتخابات های مختلف از جمله مجلس، ریاست جمهوری، خبرگان و… برگزار کردیم و تقریباً هر یک تا دو سال انتخابات برگزار شده که نشان دهنده توجه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در جایگاه رهبران انقلاب به حضور مردم و میزان بودن رای ملت است.

استاندار خوزستان افزود: ما در هیچ شرایطی انتخابات و صندوق رای را تعطیل نکردیم و در هشت سال دفاع مقدس که برخی نقاط کشور در معرض آسیب، بمباران و تصرف بود انتخابات برگزار شد.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: همین حضور مردمی یکی از نشانه های قدرت ما و شاید مهمترین علامت قدرت جمهوری اسلامی انتخابات و مشارکت مردم در صحنه های مختلف است.

نماینده عالی دولت در خوزستان اضافه کرد: انقلاب ما دست استکبار و قدرت ها را کوتاه کرد و بالاخره آنها هم برای دفاع از منافع خود توطئه می کنند و انواع و اقسام دسیسه ها را علیه ما اعمال کردند.

او ادامه داد: یکی از این توطئه ها که از ابتدا انقلاب تا کنون ادامه داشته، "تحریم ها" است و این تحریم ها از سال ۹۷ به اوج رسید.

استاندار خوزستان ادامه داد: پس از اینکه در عرصه های فرهنگی، نظامی و سیاسی ناکام شدند به جنگ اقتصادی روی آوردند و پیش بینی می‌کردند در طول ۶ ماه کشور و نظام از هم پاشیده شود اما مردم و نظام ایستادگی کردند و نقشه های شوم آنان را خنثی نمودند.

نماینده عالی دولت در خوزستان اضافه کرد: در کنار این جنگ اقتصادی هم کرونا پدیدار شد البته که این پاندمی بلای جهانی است اما در ایران شرایط متفاوت است چرا که همه کشورها به دارو، تجهیزات و ارز مورد نیاز دسترسی داشتند اما ما در اثر فشار تحریم ها نتوانستیم حتی حق عضویت در سازمان ملل را پرداخت کنیم و هم اکنون حق رای جمهوری اسلامی در سازمان ملل به دلیل عدم پرداخت حق عضویت معلق شده است البته نه اینکه پولش را نداشته باشیم ما در حقیقت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار طلب داریم که در کشورهای دوستی همچون عراق، کره جنوبی، هند، چین و روسیه مسدود شده است و امکان پرداخت آن به دلیل تحریم ها نیست.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: برای خرید واکسن هم چند بار قرار بستیم اما در مرحله آخر به دلیل مسدود بودن راه پرداخت این خرید امکان پذیر نبود و از لحاظ مدیریت بیماری کرونا در تنگنای شدیدی قرار گرفتیم.

او با بیان اینکه مردم نیز تحت تاثیر مشکلات و تنگناهای زیادی قرار گرفتند با این وجود نظام تلاش زیادی کرد که این کاهش یابد، اظهار کرد: از مردم تقاضا دارم با صندوق های رای قهر نکنند و نگویند که سختی هست بالاخره هر انقلاب سختی دارد و ما به یاری خدا و با حضور مردم از این گردنه هم به زودی عبور می کنیم و هم تحریم ها و هم کرونا را پشت سر خواهیم گذاشت و قطعاً به آرامش خوبی خواهیم رسید.

استاندار خوزستان در پایان تصریح کرد: تقاضایم از مردم عزیز این است که با شور و شوق و متناسب با شان نظام جمهوری اسلامی و عظمت ایران پای صندوق ها حضور پیدا کنند که طمع دشمن برطرف شود و خیال خام به سر دشمنان نزند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: