به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز دوشنبه، هفتم تیر ماه 1400 در خصوص آخرین َآمار ابتلا به بیماری کووید-19 در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 262 نمونه برداری پاسخ 121 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 46 بیمار مربوط به آبادان، 50 بیمار از خرمشهر و 25 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 121 مورد جدید 101 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، گفت: 38 بیمار از آبادان، 42 بیمار از خرمشهر و 21 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و هشت بیمار از آبادان، هشت بیمار از خرمشهر و چهار بیمار از شادگان نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته یک مورد فوتی کرونایی از آبادان داشتیم، افزود: طی شبانه روز گذشته 29 نفر بستری و 38 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 179 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۹۸ هزار و ۳۰۸ مورد بوده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۲۶ نفر بستری و ۱۰ هزار و ۱۲۲ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.
در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز شنبه، پنجم تیر ماه 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 91 مورد جدید در 24 ساعت قبل از آن و 191 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: