به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز شنبه، 12 تیر ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-19 در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 220 نمونه برداری پاسخ 99 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 46 بیمار مربوط به آبادان، 31 بیمار از خرمشهر و 22 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 99 مورد جدید 90 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، گفت: 42 بیمار از آبادان، 28 بیمار از خرمشهر و 20 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و چهار بیمار از آبادان، سه بیمار از خرمشهر و دو بیمار از شادگان نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته پنج مورد فوتی کرونایی(سه مورد از آبادان و دو مورد از خرمشهر و شادگان) داشتیم، افزود: طی شبانه روز گذشته 19 نفر بستری و 23 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 153 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان نوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۲۰۰ هزار و ۷۱۸ مورد بوده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۶۴ نفر بستری و ۱۰ هزار و ۲۶۰ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز جمعه، یازدهم تیر ماه 1400می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 116 مورد جدید در 24 ساعت قبل از آن و 166 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: