به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز جمعه، 18 تیر ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-19 در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 325 نمونه برداری پاسخ 121 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 70 بیمار مربوط به آبادان، 26 بیمار از خرمشهر و 25 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 121 مورد جدید 99 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، گفت: 52 بیمار از آبادان، 23 بیمار از خرمشهر و 24 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 18 بیمار از آبادان، سه بیمار از خرمشهر و یک بیمار نیز از شادگان با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته یک مورد فوتی کرونایی از آبادان داشتیم، افزود: طی شبانه روز گذشته 31 نفر بستری و 29 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 151 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۲۰۳ هزار و ۸۱۱ مورد بوده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۸۳۹ نفر بستری و ۱۰ هزار و ۴۱۶ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.

سلمان زاده در پایان اضافه کرد: از این تعداد مراجعه ها به مراکز نمونه گیری تا به امروز ۳۶ هزار و ۳۸ مورد مثبت مبتلا به کووید-۱۹ شناسایی شده اند که ۱۶ هزار و ۸۴۸ نفر مربوط به آبادان، ۱۱هزار و ۱۶۹ نفر از خرمشهر و هشت هزار و ۲۱ نفر نیز از شادگان گزارش شده است.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز پنجشنبه، 17 تیر ماه 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 124 مورد جدید در 24 ساعت قبل از آن و 152 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: