به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز پنجشنبه، 17 تیر ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-19 در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 268 نمونه برداری پاسخ 124 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 52 بیمار مربوط به آبادان، 39 بیمار از خرمشهر و 33 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 124 مورد جدید 113 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، گفت: 42 بیمار از آبادان، 38 بیمار از خرمشهر و 33 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 10 بیمار از آبادان و یک بیمار از نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته دو مورد فوتی کرونایی(یک نفر از آبادان و یک مورد از خرمشهر) داشتیم، افزود: طی شبانه روز گذشته 25 نفر بستری و 19 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 152 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان نوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۲۰۳ هزار و ۲۶۰ مورد بوده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۸۰۸ نفر بستری و ۱۰ هزار و ۳۸۷ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز چهارشنبه، 16 تیر ماه 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 130 مورد جدید در 24 ساعت قبل از آن و 148 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: