به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز یکشنبه، 20 تیر ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-19 در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته تست کرونای 80 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 38 بیمار مربوط به آبادان، 28 بیمار از خرمشهر و 14 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 80 مورد جدید 69 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، گفت: 29 بیمار از آبادان، 26 بیمار از خرمشهر و 14 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 9 بیمار از آبادان و دو بیمار از خرمشهر نیز از شادگان با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته یک مورد فوتی کرونایی از آبادان داشتیم، افزود: طی شبانه روز گذشته 25 نفر بستری و 26 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 147 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۲۰۴ هزار و ۹۲۶ مورد بوده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۸۸۶ نفر بستری و ۱۰ هزار و ۴۶۳ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز شنبه، 19 تیر ماه 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 105 مورد جدید در 24 ساعت قبل از آن و 149 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: