به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز دو شنبه(28 تیر ماه 1400) در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-19 در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته تست کرونای 158 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 73 بیمار مربوط به آبادان، 66 بیمار از خرمشهر و 19 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 158 مورد جدید 147 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، گفت: 67 بیمار از آبادان، 65 بیمار از خرمشهر و 15 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 6 بیمار از آبادان، یک نفر نیز از خرمشهر و چهار نفر نیز از شادگان با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته دو فوتی کرونایی از آبادان داشتیم، افزود: طی شبانه روز گذشته 49 نفر بستری و 36 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 197 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۲۰۹ هزار و ۲۶۷ مورد بوده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۱۶۵ نفر بستری و ۱۰ هزار و ۶۷۱ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان های تابعه مرخص شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشگاه که مربوط به روز یکشنبه(27 تیر ماه 1400) می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 104 مورد جدید در 24 ساعت قبل از آن و 187 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: