به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، ولی اسماعیلی ضمن سفر به خوزستان پس از بازدید از خط تولید کارخانه فولاد اکسین در نشست با مدیران این مجموعه فولاد، اظهار کرد: تا پیش از این سفر تصور دیگری از اهواز داشتیم و در خیال یک شهرستان کامل بودیم اما اشتباه کردیم و اینجا نیازمند کارهای اورژانسی است.

او وعده برگزاری یک جلسه با وزیر کار، به‌ منظور تصویب طرح توسعه فولاد اکسین و تکمیل زنجیره تولید را به مدیران کارخانه داد و گفت: مناطقی در کنار این کارخانه‌ها و صنایع وجود دارد که در محرومیت به سر می‌برند و انتظار می‌رود فولاد اکسین نیز به تعهد و مسوولیت‌های اجتماعی خود پایبند باشد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان بر موضوع بومی‌گرایی و استفاده از ظرفیت‌های نیرو انسانی، مدیران بومی در خوزستان تاکید کرد و افزود: اگر هیات‌ مدیره این صنایع، بومی باشند بر منطقه تسلط بیشتری دارند و بهتر می‌توانند به مسوولیت‌های اجتماعی خود عمل کنند.

لازم به ذکر است که از مصوبه های این جلسه می‌توان به الزام صنایع برای به‌ کارگیری مدیران بومی، انجام مسوولیت‌های اجتماعی، پرداخت مالیات در شهر و استان خود و طرح توسعه فولاد اکسین برای تکمیل زنجیره تولید فولاد اشاره کرد.

این نشست با حضور برخی اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور، برخی نمایندگان و مدیران استانی برگزار شد./انتهای پیام

 

 

 

 

 

خبرنگار: رضا میر

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: