به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، امین آسیابان در نشستی که با حضور رییس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، رییس صندوق بازنشستگی کشور و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور در محل شرکت فولاد اکسین خوزستان، اظهار کرد: کارخانه نورد فولاد اکسین در ایران و خاورمیانه منحصر بفرد و تنها تولید کننده ورق‌های عریض فولاد در این منطقه بوده و جزو ۱۰ کشور برتر تولید کننده ورق‌های عریض در دنیا است.

او گفت: محصول هایی که این کارخانه تولید می کند شامل ورق‌های مورد استفاده در کشتی‌سازی، سوله سازی، خطوط انتقال نفت و گاز و پتروشیمی‌ها و نظایر آن بوده و تنوع تولیدی بسیار بالایی را دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به موارد مصرف محصولات تولیدی این شرکت، افزود: ۵۳ درصد محصولات تولیدی این شرکت در خطوط انتقال نفت و گاز، بیش از ۳۰ درصد مربوط به شرکت‌های تولیدی محفظه سازی مخازن تحت فشار نفت و گاز و حدود ۱۰ درصد در حوزه مصالح ساختمانی استفاده می شود.

آسیابان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از کارکنان بین ۳۱ تا ۴۰ سال سن دارند، بیان کرد: فولاد اکسین در حال حاضر برای حدود یک هزار و ۴۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده که یک هزار نفر از این تعداد به صورت قرارداد مستقیم با شرکت و حدود ۴۰۰ نفر آن‌ها با پیمانکاران مشغول به کار هستند.

او با اشاره به تبدیل وضعیت کارکنان خانواده ایثارگران اضافه کرد: برای افزایش میزان رضایتمندی و تعهد کاری کارکنان طرح طبقه بندی مشاغل انجام و تبدیل وضعیت کارکنان خانواده شهدا و ایثارگران اجرا و صندوق رفاه نیز در شرکت ایجاد شده است.

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به میزان تولید این شرکت یادآور شد: از سال ۸۸ تا ۱۴۰۰ میزان تولید سالانه شرکت حدود ۷۰۰ هزار تُن بوده که البته ظرفیت اسمی آن یک میلیون و ۵۰ هزار تن است.

آسیابان با درخواست از کمیسیون اجتماعی مجلس و سهامداران برای موافقت با اجرای طرح توسعه و تکمیل زنجیره تولید فولاد این شرکت تصریح کرد: این طرح برای یکهزار نفر به صورت مستقیم و برای ۲۳ هزار نفر غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در پایان با بیان اینکه ۲۰ درصد از زیر ساخت لازم این طرح انجام شده افزود: در صورت رضایت سهامداران این آمادگی را داریم تا طرح توسعه را آغاز کنیم./انتهای پیام

 

 

 

 

 

خبرنگار: رضا میر

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: