به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، رییس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به همراه سید کریم حسینی نماینده اهواز و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان شامگاه جمعه ۲۴ دی‌ماه با حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در این نشست اظهار کرد: برخی از شرکت‌ها در خوزستان به مسوولیت‌های اجتماعی خود عمل نکرده و این محسوس بود چرا که در کنار این صنایع مناطقی وجود دارد که محروم هستند.

ولی اسماعیلی افزود: سعی می‌کنیم در جلسه جمع بندی روز آخر سفر این کمیسیون با حضور صنایع و شرکت‌ها هر کدام از این مناطق محروم به یکی از این صنایع سپرده شود.

او بر توسعه متوازن در خوزستان تاکید و بیان کرد: به دنبال این هستیم که این موضوع در بودجه ۱۴۰۱ دیده شود و با ایجاد صندوق کارآفرینی و اشتغال به توسعه متوازن کمک کرده و به دنبال آن شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نبود صنایع تبدیلی در استان و اهواز را از دیگر مشکل ها دانست و اضافه کرد: مواد خام صنایع از استان خارج می‌شود و صنعتی وجود ندارد که این مواد را تبدیل به صنایع دیگر کند و باعث درآمد زایی و اشتغال در خوزستان شود.

او با بیان اینکه طرح توسعه فولاد اکسین یا فاز دوم این شرکت مورد توجه این کمیسیون است، تصریح کرد: بحث حمایت مددکاران و افزایش حقوق مستمری بگیران بهزیستی انجام و افزایش حقوق آن‌ها در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز دیده شده، همچنین مصوبه بیمه کارگران ساختمانی در دستور کار این کمیسیون در مجلس است‌.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت، اصلاح قراردادها، افزایش امنیت شغلی و افزایش وام ادواج از مسایلی است که به صورت جدی در مجلس دنبال خواهیم کرد./انتهای پیام

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: