محمد جوروند امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: در هفته دولت و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دو مجتمع فرهنگی را در منطقه محروم الهایی و منطقه کم برخوردار زوییه اهواز با اعتبار 3.5 میلیارد تومان و یک مجتمع نیز در ماهشهر با اعتبار سه میلیارد تومان افتتاح کردیم.

او با اشاره به حمایت فراوان از بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت های فرهنگی و هنری در خوزستان، گفت: در استان خوزستان 9 سینما داشتیم که 12 سینمای جدید به آن اضافه شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: سینماهای خوزستان به درمانگاه، پاساژ، سوپرمارکت و اماکن دیگر تبدیل شده بود ولی تمام تلاش خود را برای افزایش تعداد سینماهای استان به کار گرفتیم.

جوروند با اشاره به اینکه تا پایان سال سه پردیس سینمایی به سالن های سینمایی استان اضافه می شود، بیان کرد: جشنواره های مختلف در حوزه فیلم، عکس، تئاتر و موسیقی برگزار کردیم.

او ادامه داد: بالغ بر 700 باشگاه کتابخوانی در استان داریم و نوجوانان با مطالعه آثار نویسندگان با آنها مکاتبه و سوالات مختلفی از آنها می پرسند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اضافه کرد: در گذشته مجوز کتاب های نویسندگان خوزستان از تهران صادر می شد ولی در حال حاضر این صدور مجوز در استان انجام می شود و تاکنون حدود 800 مجوز کتاب را صادر کردیم.

تمرکززدایی رویدادهای فرهنگی از اهواز و تحقق عدالت فرهنگی

جوروند افزود: تا امروز ۴۵۰ میلیون تومان کتاب را بین مجامع، گروه ها و کانون های مختلف توزیع کردیم.

او با اشاره به اینکه در حوزه تئاتر اتفاقات خوبی به وقوع پیوسته، گفت: گروه های این حوزه فعالیت های بسیاری دارند و یک سالن و دو پلاتو در اهواز به صورت مستمر شاهد اجرای گروه های تئاتر هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: در نیمه اول امسال اتفافات مختلف و متفاوتی شکل گرفت و رویدادها از اهواز تمرکززدایی شد چون وزیر شعار داد که ایران تهران نیست و این را در خوزستان بومی سازی کردیم که خوزستان اهواز نیست و شهرهای مختلفی دارد.

جوروند در پایان تصریح کرد: جشنواره تئاتر عربی را با حضور کشورهای خارجی در سوسنگرد دوباره بر پا کردیم تا رویدادهای فرهنگی را در همه شهرستان های استان خوزستان برگزار کنیم.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، هر شهرستان حداقل یک رویداد مهم استانی، ملی یا بین المللی دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: