به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، حسین علی امیری امروز پنج شنبه ۲۵ مهرماه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چذابه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راهپیمایی عظیم اربعین مشخص شد که علاقه‌مندان امام حسین(ع) فقط مسلمانان نیستند و در این راهپیمایی شاهد حضور مردم از کشورهای مختلف هستیم.

او با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های راهپیمایی عظیم اربعین این است که این راهپیمایی دولتی نیست، گفت: این راهپیمایی مردمی است و خود مردم آن را اداره و برگزار می‌کنند و دولت صرفا در حد ایجاد امنیت و تسهیل‌گری عمل می‌کند.

معاون پارلمانی رییس جمهور افزود: مدیریت چند میلیون زایر در یک مدت کوتاه کار ساده‌ای نیست و باید در این زمینه از ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی تشکر کرد.

امیری با اشاره به رشد دو برابری جمعیت زایران اربعین، بیان کرد: خوشبختانه هر ساله نسبت به سال قبل از این همایش عظیم پیاده روی با شکوه بیشتری برگزار می‌شود.

او اضافه کرد: برگزارکنندگان اربعین شرایط را به خوبی اداره کرده‌اند و در این زمینه مشکل خاصی را در مرزها مشاهده نکردیم.

معاون پارلمانی رییس جمهور ضمن توصیه به زایران اربعین برای رعایت مقررات دولت عراق، گفت: زایران به قوانین کشور عراق احترام بگذارند.

او ادامه داد: در مرزهای ایران تسهیلات لازم برای اعزام زایران به سراسر کشور فراهم شده است و از این رو زایران برنامه‌ریزی خود را به نوعی انجام دهند که پس از زیارت به کشور بازگردند تا در عراق با تراکم جمعیت مواجه نشویم.

امیری در پایان افزود: از دولتمردان کشور عراق و همچنین نیروهای نظامی و انتظامی و به ویژه مردم این کشور برای همکاری‌ها و برپایی مواکب تشکر می‌کنم. آن‌ها با خدماتی که به زایران ایرانی ارائه می‌کنند، برادری و اخوت را به اوج اعلا رسانده‌اند.

لازم به ذکر است که حسین علی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور امروز با سفر به خوزستان وارد مرز چذابه شد و در جریان آخرین اقدامات انجام گرفته در زمینه خدمات‌رسانی به زایران اربعین حسینی قرار گرفت و از نزدیک نحوه خدمت‌رسانی مواکب را بررسی کرد.