کمال رضایی امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا با اعلام این خبر اظهار کرد: شرایط تحریم ها، نوسانات شدید ارزی، کمبود منابع نقدینگی و منابع مالی از مهمترین عوامل رکود و جاماندن واحدهای مذکور از چرخه تولید بود.

او احیای واحدهای صنعتی نیمه فعال منطقه را راهکار رسیدن به اهداف(رونق تولید) بیان کرد و گفت: توجه به بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط و تولیدات داخلی در منطقه می تواند نقش بسزایی در اشتغال زایی ایفا کند. همچنین شرکت توسعه و سرمایه گذاری اروند چندین واحد را هدف گذاری کرده که تا کنون ۴ واحد به سمت فعال سازی حرکت کرده اند.

مدیر عامل شرکت توسعه و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند افزود: ‪ میزان سرمایه گذاری شرکت توسعه و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند برای راه اندازی مجدد ۴ واحد مذکور ۱۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که محصولات تولیدی این واحدهای صنعتی احیا شده شامل کربورسیلیسیم، آلومینیم، محصولات سلولزی، قیر و تولید سازه های فلزی است

رضایی در پایان با تاکید بر ظرفیت های تولیدی در منطقه آزاد اروند و برنامه ریزی برای ایجاد اشتغالزایی در سال رونق تولید تصریح کرد: میزان اشتغال زایی به وجود آمده  با احیای مجدد این واحدهای صنعتی ۱۸۶ نفر اعلام شده است.

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: