به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی خدادادی گفت: با توجه به تجربه‌ای که هلال احمر استان در سیل فروردین ماه امسال در استان داشت، می‌تواند از تجربیات خود در سیل اخیر استان سیستان و بلوچستان نیز استفاده کند و به مردم این منطقه امدادرسانی داشته باشد.

وی گفت: برای ارسال مواد غذایی و بهداشتی به این استان نیز اعلام آمادگی کرده‌ایم که در صورت موافقت مرکز کمک‌ها و نیروهای متخصص از این مرکز به استان سیستان و بلوچستان ارسال خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: همچنین هلال احمر استان بالگرد خود را روز یکشنبه هفته جاری برای  امدادرسانی به استان سیستان و بلوچستان اعزام کرده است.

خدادادی ادامه داد: هلال احمر استان در قالب پویش(# سیل – مهربانی) از مردم خوزستان درخواست کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان را داشته است و در سطح استان نیز بنرهایی با این موضوع نصب شده است.

وی گفت: نحوه کمک رسانی مردمی واریز وجه نقد به حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر در همه بانک ها و یا واریز پول به شماره کارت های ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک‌ ملت و۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: کمک‌های مردمی که به صورت اقلام غیرنقدی شامل لباس و مواد غذایی و بهداشتی هستند نیز توسط هلال احمر دریافت می شود.

وی گفت: کد دستوری #۱۱۲* نیز برای جمع آوری کمک‌های مردمی از سوی این جمعیت ایجاد شده است.

جمعیت هلال احمر خوزستان در جریان سیل فروردین ماه امسال در استان که ۲۲ شهرستان را درگیر کرده بود تجربیات و آموزش‌های زیادی را کسب کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: