به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، شهاب رزمی با بیان این که خانواده‌ها  نگران حضور فرزندانشان در کلاس های درس هستند، اظهار کرد: هنوز تصمیمی برای فعالیت مراکز آموزشی گرفته نشده و تا زمان عبور از بحران کرونا هر گونه فعالیتی که منجر به تجمع افراد شود، ممنوع است.

او با اشاره به اینکه برابر تصمیم مجموعه مدیریتی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، آغاز فعالیت کلاس‌ها در مراکز آموزشی کانون به بعد از بحران کرونا موکول شد، گفت: بنابر این خانواده‌ها از این بابت نگران نباشد و نیازی به حضور فرزندان آنها در این مراکز نیست.

مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری خوزستان همچنین با اشاره به اینکه استاندار خوزستان به برخی دستگاه‌های اجرایی که مصوبات ستاد مقابله با کرونا را رعایت نکردند، تذکرات جدی داده است، افزود: برای نظارت بر اجرای این مصوبات بازرسانی تعیین شده که به صورت شبانه روزی عملکرد دستگاه های اجرایی استان را بررسی و گزارش آن از طریق مدیریت بازرسی استانداری به اطلاع رییس ستاد مقابله با کرونا می‌رسد.

او با تاکید بر حفظ سلامت کارکنانی که در ایام تعطیلات و یا بعد از آن در محل کار حاضر می‌شوند، گفت: لازم است هر چه سریع تر روند ثبت گزارش ورود و خروج افراد به دلیل ارتباط فیزیکی که با دستگاه‌های ثبت ساعت وجود دارد، تغییر کند.

رزمی بیان کرد: از دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود تا ثبت گزارش کارکنان به صورت دستی در بدو ورود انجام شود.

مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری خوزستان اضافه کرد: ارتباط فیزیکی کارکنان با دستگاه های ثبت ورود و خروج احتمال شیوع بیماری را ایجاد کرده و امیدواریم مدیران ادارات در این زمینه هر چه سریع تر تجدید نظر کنند.

او همچنین در خصوص فعالیت واحدهای صنفی عرضه کننده مواد غذایی و مایحتاج مردم تاکید کرد: همه کارکنان فروشگاه‌ها باید با رعایت اصول خود مراقبتی نسبت به استفاده دستکش در تمام طول زمان ساعات کاری خود اقدام کنند.

رزمی ادامه داد: در این راستا همچنین ضدعفونی و گندزدایی محل فروشگاه‌ها با جدیت و به صورت مستمر باید انجام شود. همچنین فروشگاه ها موظف هستند در بدو ورود به مشتریان دستکش ارایه کنند.

مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری خوزستان در پایان افزود: در صورتی که اصول خود مراقبتی و بهداشتی از سوی عرضه کنندگان مواد غذایی به خصوص فروشگاه‌های زنجیره‌ای رعایت نشود، با متولیان آنها برخورد خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: