به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، دکتر خسرو صادق نیت، رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در گفت و گو با برنامه تهران کلینیک رادیو تهران گفت: وظیفه ما خدمت شبانه‌روزی به مردم است. حجم مراجعات به بیمارستان امام خمینی (ره) که از اصلی‌ترین مراکز برای بستری بیماران کرونایی است، به شدت افزایش پیدا کرده است. تخت‌هایی که برای بستری بیماران کرونایی اختصاص داده شده، به شدت پر شده است. در عین حال چندین بخش جدید به بخش‌های کرونا اضافه کردیم که بخش‌های جدید تجهیز و تکمیل شده است. بخش‌های مراقبت‌های ویژه برای بیماران مبتلا به کرونا تکمیل شده است. 

وی در همین خصوص ادامه داد: در این بین بیماران مبتلا به بیماری‌های خطرناک اعم از سرطان و سایربیماری‌ها همچنان به این مرکز درمانی اعتماد کرده و مراجعه می‌کنند. متاسفانه در موج اول و دوم این نکته را شاهد بودیم که بسیاری از این افراد که بیماری‌های خطرناکی دارند، فوت می‌کنند. 

فوت سریع بیماران با حال عمومی خوب، برای پرسنل درمان عذاب آور است

دکتر صادق نیت با اشاره به تلاش‌های کادر درمان در دو جبهه بیماران کرونایی و غیرکرونایی عنوان کرد: پرسنل ما حجم زیادی از خدمات را به بیماران ارائه می‌دهند. مساله‌ای که بیشتر از هر چیزی پرسنل ما را آزار می‌دهد، دیدن سِیر بیماری برای بیمارانی است که با حال عمومی خوب مراجعه می‌کنند و به سرعت حال آن‌ها وخیم و فوت می‌کنند. این مساله هم برای خانواده و هم کادر درمان عذاب آور و علاوه بر فشار کاری، فشار روانی بسیاری را متحمل کادر درمان می‌کند.

رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) افزود: مشکل اصلی بیمارستان این است که در حال حاضر با ظرفیت کامل در حال ارائه خدمت است اما اگر این مسیر ادامه پیدا کند، امکانات جوابگوی مراجعین نخواهد بود و ما به این مرحله نزدیک هستیم. 

مردم کم توجهی و ساده انگاری کنند، موج سوم نگران کننده‌تر می‌شود

وی با تاکید بر خطر کرونا برای افراد با سنین بالا، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و فشار خون . چاقی تشریح کرد: مسیر بدحالی کرونا برای این افراد روند سریع‌تری دارد اما در این بین جوانان 25-20 سال هم از مراجعین ما را تشکیل می‌دهند که با شدت حمله ویروس و تاثیر آن در بدن میزبان و علی رغم تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان فوت می‌کنند.

دکتر صادق نیت در پایان هشدار داد: کم توجهی و ساده انگاری و یا خستگی مردم از مقابله و پیشگیری از کرونا باعث آغاز موج سوم می‌شود و این موج با توجه به اینکه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مملو از بیماران بستری شده و تحت مراقبت هستند، نگران کننده‌تر شده و در نتیجه با فاجعه سنگینی مواجه خواهیم شد. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: