به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ بسته به موادی که برای ساخت بطری به کار می رود، می تواند برای سلامتی شما مضر باشد .اگر می خواهید از بطری های پلاستیکی برای بازیافت استفاده کنید، این مقاله اطلاعات مفیدی را فراهم خواهد کرد که شما باید در ابتدا بدانید. از یک سو استفاده از روش های بازیافت به منظور حفاظت از محیط زیست بسیار مهم است، از طرف دیگر، چیزی که قطعاً نباید انجام دهید استفاده مجدد از بطری های پلاستیکی است، چیزی که بسیاری از ما مطمئناً برای مدتی طولانی انجام می دادیم.اگر می خواهید بدانید چرا نباید این کار را انجام دهید، از شما دعوت می کنیم که به مطالعه مقاله درباره عوارض بطری های پلاستیکی ادامه دهید.

از کدام بطری های پلاستیکی فقط یک بار باید استفاده کرد؟

اول از همه، شما باید داده های مطالعات مختلف انجام شده توسط موسسه ملی علوم بهداشتی محیطی را در مورد بطری های پلاستیکی به خاطر داشته باشید.یک نمونه نشان داد که یک سوم از این برندها حاوی آلاینده های شیمیایی یا سرطان زا هستند، تا حدی که سطوح شناخته شده سرطان زا از استانداردهای صنعت پیشی گرفت.

بطری های پلاستیکی ممکن است مواد شیمیایی خطرناک را آزاد کنند:

بطری های پلاستیکی به اندازه ای که فکر می کنید بی ضرر نیستند، زیرا ممکن است بسته به موادی که از آن ها ساخته شده است، مواد شیمیایی خطرناک را آزاد کنند.بنابراین چنانچه اشاره شده است توجه به نمادهای ویژه یافت شده در پایین بطری ها، ضروری است.

یکی از آن ها یک مثلث با عددی است که نوع پلاستیک مورد استفاده برای ساخت آن را ذکر کرده است.بطری هایی که با یک "1" (PET) علامت گذاری شده اند، تنها زمانی ایمن هستند که یکبار استفاده می شوند.

اگر آن ها را در معرض گرما و یا خورشید قرار دهید، می توانند مواد سمی را به درون آب بفرستند.مراقب باشید که آن ها علامت "3" یا "7" یا به عبارت دیگر (PVC) را داشته باشند، چرا که این نوع پلاستیک مواد سمی حل شده را دارند که می تواند راه خود را در غذا و آب پیدا کند.

این بطری ها می توانند منجر به بیماری های خطرناک شوند:

بطری هایی که برای استفاده مجدد خوب هستند، از پلی اتیلن ساخته شده اند و با یک "2" یا "4" علامت گذاری شده اند، این بطری ها در صورتی که برای نگهداری آب سرد و در صورتی که به طور مناسب ضد عفونی شوند، نسبتاً امن هستند.

مراقب باکتری ها در بطری ها باشید:

یک جنبه دیگر این است که وقتی به بطری های پلاستیکی می رسید، پای باکتری ها نیز در میان است، سطح باکتری ها در این بطری ها اغلب از مقادیر ایمن برای بدن شما بیشتر است.

ما افرادی هستیم که در واقع بهترین شرایط برای رشد میکروب ها را ایجاد می کنند، وقتی که از یک بطری با دست های کثیف استفاده می کنیم و سپس آن را با آب دمای اتاق پر می کنیم، قطعا باکتری ها را بیشتر خواهیم کرد و حتی اینکه فقط بطری را بشویی نیز کافی نیست و باکتری ها از بین نخوهند رفت، زیرا درب بطری پر از میکروب هایی هستند که وارد دهان شما می شوند. بعد از شستن یک بطری، شما ممکن است حتی هپاتیت A هم بگیرید، پس باید بسیار مراقب باشید.یک راه خوب برای محافظت از خودتان استفاده از یک نی است.

مواظب باشید که چگونه بطری را نگهداری می کنید:

بطری را بیش از حد در دماهای بالا ذخیره نکنید، دمای بالا ممکن است که باعث نشت مواد شیمیایی سمی از پلاستیک شود ، که برای بدن شما مضر است.

هم چنین نگهداری بطری آب در گاراژ و یا پارکینگ، در معرض اگزوز، آفت کش ها، و مواد شیمیایی دیگر که می توانند طعم و بوی آب را تحت تاثیر قرار دهند، خطرناک باشد.

بطری ها ممکن است آنتیمونی را تولید کنند:

آنتیمونی یک ماده سمی است که اغلب در تولید بطری های آب به کار می رود. بنابراین، هر چه بیشتر بطری آب را نگه دارید، آنتیمونی بیشتر تولید می شود.آنتیمونی می تواند باعث تهوع، استفراغ، و اسهال شود. این باعث می شود که نوشیدن آب به محض این که آن را می خرید و برای مدت زیادی ذخیره نکردنش مهم شود.

بطری های ساخته شده از پلی اتیلنی و پلی پروپیلن برای کاربردهای متعدد مناسب هستند، اگر فقط آب سرد را در آن ها ذخیره کنید و به طور منظم ضد عفونی نمایید, آن ها نسبتاً امن هستند.

خبرگزاری برنا: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: