به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ در میان اخبار منفی این روز‌ها و افزایش آمار مبتلایان کرونا، برخی از خبر‌های خوب در حال ظهور هستند که می‌توانند امیدبخش باشند. 

چین امروز اعلام کرد که در شهر ووهان یعنی مرکز شیوع بیماری هیچ مورد ابتلای جدیدی از ویروس کرونا گزارش نشده است. همچنین کمیسیون بهداشت چین نتیجه آزمایش داروی جدید بر روی یک بیمار مبتلا که قبلا کووید ۱۹ داشته رضایت بخش بوده و روند بهبودی سرعت قابل توجهی دارد و در صورت اطمینان مردم می‌توانند از تابستان دوباره به زندگی عادی خود بازگردند. این آزمایش برای حصول اطمینان از این است که آیا فرد مبتلا پس از تزریق دارو احتمال مبتلا شدن دوباره دارد یا خیر. نکته مهم اینکه کارشناسان به دنبال یافتن راه‌هایی برای دستیابی به نسخه بسیار گسترده‌تر هستند.

در حال حاضر آنتی ویروس با طیف گسترده‌ای در پنج کارآزمایی بالینی Covid-۱۹ از جمله انستیتوی ملی بهداشت ایالات متحده بر روی ۱۳ بیمار بستری در بیمارستان پس از ابتلا به کرونا ویروس در کشتی کروز الماس پرنسس ژاپن انجام می‌شود.

همانطور که گفته شد چین امروز هیچ مورد جدیدی از ابتلا در شهر ووهان اعلام نکرده است و این یعنی این اپیدمی در حال مهار در این کشور است،  پس جای امیدواری است که کشور‌های دیگر نیز با استفاده از تجربیات چین در این باره به نتیجه مشابهی دست یابند؛ و یا حتی در شهری در شمال ایتالیا که اولین مورد کرونا در آن کشور رخ داده است، روزهاست که مورد جدیدی گزارش نشده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: