گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ حجت الاسلام علی خاتمی و فتح الله حقیقی با صدور بیانیه مشترکی به مناسبت فرا رسیدن روز قدس خاطرنشان کردند: روز قدس میراث گران‌بهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و نشانی از عمق دور اندیشی و هوشمندی امام خمینی (ره) است که اعتقاد و پایبندی‌اش به اندیشه وحدت و انسجام اسلامی مقابل زورگویان عرصه جهانی را نشان می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان و استاندار زنجان عنوان کردند: صهیونیست غاصب باید بداند حکومت اسلامی و به ویژه مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی همواره از حقوق به‌حق ملت فلسطین حمایت کرده و غده سرطانی اسرائیل غاصب را محکوم می‌کنند.

در این بیانیه تاکید شده است: امسال اهمیت گرامیداشت روز قدس بیشتر از همیشه است و جهان اسلام و مجامع اسلامی باید قدرتمندانه‌تر از سال‌های قبل به یاری مردم مقاوم فلسطین بشتابند.

خاتمی و حقیقی در بیانیه مشرکت خود عنوان کرده اند: شکی نیست پاسداشت موضوع فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام و دفاع از مظلوم، واجب شرعی و در هر شرایطی تعطیل‌ناپذیر است و ملت های مسلمان باید به هوش باشند که مسأله فلسطین همچنان مسأله اول امت اسلامی است و بدانند این وعده خداوند که «باطل ماندنی نیست»، قطعی است انشاءالله و در این روز همه گوش به فرمان منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم تا با رهنمودهای ایشان در مسیر مقابله با جبهه کفر، استکبار و آرمان فلسطین بیش از گذشته و مصمم تر گام برداریم. به امید پیروزی دائمی حق علیه باطل به دست منجی عالم بشریت در جهان.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: