به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح الله حقیقی در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان از اجرای طرح جی آی اس (سامانه اطلاعات مکانی) در استان ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: اقدام راه و شهرسازی درخصوص اینکه طرح ها را بدون دخالت برای بررسی در کارگروه امور زیربنایی استان می آورد بسیار رضایت بخش و مطلوب است چرا که بررسی ها قانونی می شود.
استاندار زنجان تاکید کرد: طرح هایی که در این جلسات مورد بررسی قرار می‌گیرد باید به زبان دقیق و خیلی شفاف باشد که در غیر اینصورت سلیقه ای تلقی می شود.
مقام عالی استان به طرح تحقیق گسل ها در زنجان اشاره کرد و افزود: این طرح کاری ارزشمند است که توان جی آی اس را نشان می دهد و می توانیم از آن بهره های زیادی ببریم.
وی خاطر نشان کرد: از طریق جی آی اس اطلاعات مفیدی می توانیم کسب کنیم و موارد خطرپذیر را مشخص کرده و به صورت دقیق و مهندسی با روش های بسیار دقیق آینده نگری کنیم و باید با تلاش همه این موارد اجرایی شود.
حقیقی ادامه داد: موضوع خطر پذیری مقوله بسیار ویژه ای است و آتش سوزی هایی که ایمنی در این لحاظ نشده خطرساز بوده اند و خسارات زیادی را وارد کرده است.
استاندار زنجان یادآوری کرد: باید بتوانیم اشکالات را رفع کنیم چرا که به زبان جی آی اس موارد و مشکلات مشخص شده و ضمانت اجرایی این کار از خود کار بسیار مهمتر است.
استاندار زنجان گفت: این مهم زمانی مثمر ثمر خواهد بود که ضمانت اجرایی قوی داشته باشد.
وی پیشنهاد کرد: بهتر است به عنوان پایلوت که این طرح در شهرک پونک مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته ضمانت اجرایی اعمال کنیم و تبدیل به طرحی عملیاتی شود و افزود: با این مهم اشکال طرح ها استخراج می شود و در نمونه ها و نقطه های بعدی با رفع اشکال، بهتر عمل می کنیم.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: