به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  آیت الله علی خاتمی شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران حسینی مکتب الزهرا در مسجد جامع زنجان، رعایت پروتکل‌ها و دستور العمل های بهداشتی از سوی عزاداران حسینی در استان زنجان را بسیار عالی اعلام کرد و گفت: حضور باشکوه مردم در عزاداری سرور و سالار شهیدان با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، با بیان اینکه عزاداری تنها مربوط به تاسوعا و عاشورا نباشد، گفت: این عزاداری‌ها پرشور و شعور باید بعد از عاشورا هم تقویت شده و تداوم داشته باشد.

خاتمی با بیان اینکه اصل عزاداری بعد از عاشورا است، تاکید کرد: مجالس عزاداری برای اباعبدالله الحسین نباید تنها محدود به دهه اول محرم شود و مجلس روضه باید تداوم داشته باشد.

وی ابراز کرد: اهمیت حوادث بعد از عاشورا کمتر از حادثه عاشورا نیست و پیام، منطق، آرمان و هدف شهیدان به خوبی بیان شود و کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، افزود: پیام رسان واقعی واقعه عاشورا رابه ما رسانده و اگر پیام رسانان نبودند دشمن به نفع خود تحریف می‌کرد.

خاتمی تصریح کرد: زنجانی‌ها ولایتمداری و عزاداری خود را نشان دادند و این برای ما باعث افتخار است و باید مردم همانند ماه محرم باز پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا هر چه زودتر بیماری کرونا ریشه کن شود.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: