به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان از سفر وزیر ورزش به زنجان خبر داد .

وی از سفر وزیر ورزش و جوانان به زنجان خبر داد و افزود: وزیر ورزش و جوانان برای افتتاح چند پروژه ورزشی در استان به زنجان سفر خواهند کرد. پروژه استخر هیدج، سکوی تماشاگران، چمن و سالن خیرساز سلطانیه، سالن تیراندازی، شمشیربازی زنجان، زمین چمن خدابنده، چند خانه ورزش روستایی و همچنین پروژه اسب‌سواری کالسکه طلایی زنجان از طرح‌هایی هستند که قرار است وزیر افتتاح کنند و این افتتاح‌ها 17 هزار و 810 متر سرانه ورزشی زنجان را اضافه خواهد کرد که مجموعا نزدیک 50 میلیارد تومان هزینه داشته‌اند.

خلیلی عنوان کرد: در طول سال جاری و سال 98 استخر بخش خصوصی در زرین رود، استخر شهرستان محمود آباد، استخر بخش خصوصی در ابهر و زمین چمن در تزلو خدابنده طرح‌هایی بودند که به بهره‌برداری رسیدند.

وی به مقایسه عملکرد اداره نسبت به سال‌های گذشته پرداخت و گفت: در سال 96 به تعداد 220 اعزام ملی به مسابقات آسیایی، المپیکی و جهانی داشتیم که در سال 98 این عدد به 488 مورد رسید و سال جاری هم تحت تاثیر کرونا قرار گرفت. تجهیز خانه‌های ورزش روستایی یکی از فعالیت‌های مهم ما بود که امروزه به 149 مورد رسیده است.

این مسئول در ادامه به پروژه‌های نیمه تمام اشاره و بیان کرد: اعتبار سال جاری ورزشگاه 15 هزار نفری گاوازنگ معادل 20 میلیارد تومان هست که این مبلغ برای تکمیل فاز یک این ورزشگاه کافی است و می‌توانیم دهه فجر امسال این پروژه را تکمیل کنیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه جوانان، افزود: مراکز تحکیم ازدواج به 9 مورد رسیده و مشاوران ازدواج در این مورد آموزش‌های خوبی را ارائه می‌دهند و حتی این فعالیت‌ها در روستاها هم اجرا می‌شود. همچنین پایگاه‌های اوقات فراقتی که سال 92 در استان نداشتیم، تلاش می‌کنیم در سال 99 به 3 هزار مورد برسیم‌.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان زنجان خاطرنشان کرد: درآمدی که اماکن ورزشی اداره ورزش و جوانان می‌توانستند در سال جاری داشته باشند نزدیک به 2 میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که از این مبلغ حتی یک ریالش هم تحقق پیدا نکرد. ما بخشودگی اماکن ورزشی را با توجه به مقررات اعلام کردیم که در سطح کشوری هم اتفاق افتاد. تعدادی از اماکن هم که مورد استقبال قرار می‌گرفتند تلاش کردیم با مزایده به بخش خصوصی واگذار کنیم ولی تعطیلی‌ها سبب شد بخش خصوصی هم علاقه‌ای برای این موضوع نداشته باشد.

وی تصریح کرد: مجموعا 21 مورد پلمپ اماکن ورزشی در بحث کرونا داشته‌ایم که این موضوع علی‌رغم میل باطنی ما بوده ولی حساسیت این ویروس آنقدر زیاد است که المپیکی را که تنها در جنگ جهانی دوم تعطیل بود را مجددا تعطیل کرد. پس باید توجه داشته باشیم که دستورالعمل‌ها رعایت شوند هرچند ما متوجه مشکلات اماکن ورزشی هستیم و به دنبال راهکاری هستیم که ورزش تعطیل نشود و با پروتکل‌های خاصی انجام شود.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: