به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  شهرام میرزایی افزود: طرح آمران سلامت از روز گذشته/ پنجم آبان/ به منظور تحقق منویات رهبر معظم انقلاب با شعار" جامعه را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت می کنیم"، در این استان کلید خورد.
وی با بیان اینکه مسئولان بهداشتی و درمانی کشور مکرر از شهروندان درخواست رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا را دارند، تاکید کرد: با توجه به اهمیت قابل توجه موضوع، رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس جمهوری و مسئولان بهداشتی و درمانی رهنمودهای ارزشمندی در خصوص نحوه تعامل دستگاه های متولی، شیوه های پیشگیری، بهره گیری حداکثری از ظرفیت های موجود برای کنترل ویروس کرونا بیان کردند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در راستای تحقق منویات رهبری و راهنمایی های گهربار معظم له، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی به تدوین شیوه نامه اجرایی طرح آمران سلامت در خصوص کرونا اقدام کرده و این طرح تلاشی برای توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی – درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا است.
میرزایی یادآوری کرد: در این طرح از ظرفیت جوانان و داوطلبان پرتلاش و همراه همیشگی جمعیت هلال احمر استان استفاده می شود و همه ظرفیت ها نیز در راستای اطلاع رسانی و همراه کردن شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از شیوع کرونا است.
وی افزود: از روز گذشته 34 تیم ثابت و سیار در شهرستان های طارم، ماهنشان، ایجرود، خرمدره، خدابنده، ابهر و زنجان فعال شده اند که از این تعداد 19 مورد ثابت در چادرهای هلال احمر و 15 تیم سحاب فعال شده اند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم سحاب سامانه حرکت های امدادی و بشردوستانه است که به صورت سیار در شهر در حال پیاده روی هستند و شهروندانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده باشند آنان را دعوت به این مهم می کنند و امکان افزایش تعداد این تیم نیز وجود دارد.
میرزایی خاطرنشان کرد: فعالیت روزانه تیم های ثابت و سیار طرح آمران سلامت که متشکل از 47 نفر از اعضای جوانان و داوطلبان هلال احمر مشارکت کننده است، از ساعت 10 تا 12:30 ظهر و بعدازظهرها نیز از ساعت 16 تا 19 می باشد.
وی اضافه کرد: در بخش دوم فرمایشات ارزشمند رهبر معظم انقلاب به منظور تحقق منویات معظم له، افرادی که معیشت آنها در نتیجه کرونا دچار مشکل شده هلال احمر با استفاده از ظرفیت خیرین و داوطلبان نسبت به تامین بخشی از مایحتاج بهداشتی و درمانی این هموطنان اقدام خواهد کرد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های طرح آمران سلامت از پنجم تا 15 آبان در سطح استان زنجان فعالیت خواهند کرد.

 

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: