به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ نماینده ولی فقیه دراستان زنجان، با بیان اینکه بیماری کرونا را خیلی از افراد جدی نمی گیرند، گفت: اغنای فکری، اقدامات سخت گیرانه و همراهی مردم سه مولفه بسیار مهم درقطع زنجیره کرونا است .

آیت الله علی خاتمی در جلسه طرح مواسات و همدلی در محل استانداری زنجان، از خدمات شبانه روزیکادر درمانی طی هشت ماه گذشته قدر دانی کرد و گفت: پرستاران و کادر درمانی فرسوده شدند و مردم باید به خاطر کادر درمانی هم که شده پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند .

وی اظهار کرد: فلسفه تشکیل این جلسه لبیک به ندای مقام معظم رهبری در خصوص اجرای طرح مواسات و دستگیری از نیازمندان است . نماینده ولی فقیه دراستان زنجان، با بیان اینکه در استان زنجان طرح مواسات و همدلی تاکنون به خوبی اجرا شده است، گفت: در اجرای این طرح نیروهای مخلص و داوطلب و جوانان صالح به خوبی خود را نشان دادند .

خاتمی تاکید کرد: نیروهای جهادی در ارتباط با توزیع و ضدعفونی مناطق مختلف استان و جمع آوری کمکهای نقدی و غیر نقدی به نیازمندان جهادی فعالیت کردند و باید این اقدامات تداوم داشته باشد . وی با بیان اینکه از ظرفیت افراد و جوانان در مراکز درمانی برای کمک به کادر درمانیدر استان استفاده نشده است، ابراز داشت: باید نیروهایی تازه نفس برای کمک به کادر درمانی آموزش داده شود چرا که همین کار توسط طلاب در قم انجام می شود و در مراکز درمانی حضور دارند .

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، گفت: از ظرفیت طلاب در مراکز درمانی استفاده نشده و باید آموزش این افراد در دستور کار قرار گیرد چرا که کادر درمانی دیگر توان ندارند .

خاتمی با بیان اینکه اجرای طرح مواسات و همدلی توسط سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام، حسینیه اعظم زنجان و خیریه ها دراستان بسیار مطلوب و قابل ستایش است، گفت: بانک اطلاعاتی نیازمندان دراستان تشکیل شده واز موازی کاری باید جلوگیری شود .

وی افزود: با تشکیل بانک اطلاعاتی از موازی کاریها کم شده و تمام نیازمندان از کمک ها به اندازه

بهره مند می شوند .

نماینده ولی فقیه دراستان زنجان، از کمکهای مردمی در قالب محله محور در استان خبر دادو گفت: در رزمایش جدید طرح مواسات باید با محوریت محله محور باشد .

خاتمی تصریح کرد: در کمک به نیازمندان باید تمام ارگانها هماهنگ و با مدیریت درست نسبت به توزیع

اقلام کمک معیشتی اقدام کنند .

وی بر لزوم ورود جدی هیئت های مذهبی برای کمک به نیازمندان دراستان تاکید کرد و افزود: در مرحله اول و دوم طرح مواسات و همدلی حسینیه اعظم، زینبیه و هیئت فاطمیون عملکرد بسیار قابل قبولی داشتند .

نماینده ولی فقیه دراستان زنجان، با بیان اینکه بیماری کرونا را خیلی از افراد جدی نمیگیرند، افزود: اغنای فکری، اقدامات سخت گیرانه و همراهی مردم سه مولفه بسیار مهم درقطع زنجیره کرونااست . خاتمی افزود : کرونا شوخی بردار نیست و همچنان با ما زندگی می کند و در این میان نبود اقدامات سخت گیرانه باعث شده تا فوتی ها و بیماران مبتلا به کرونا دراستان روند افزایشی داشته باشد .

وی عنوان داشت: اجرای اقدامات سخت گیرانه دراستان با افرادی که بهداشت فردی و اجتماعی را

رعایت نمیکنند باعث کاهش این بیماری میشود .

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: