به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛سردار" رحیم جهانبخش " اظهار داشت: برای جلوگیری از انباشت موتورسیکلت های توقیفی و رسوبی در پارکینگ ها طرح تسیهل ترخیص  این موتور سیکلت ها اجرا و  تسهیلاتی را برای ترخیص  در نظر گرفته شده  و  ارائه این تسهیلات از امروز 18 آبان آغاز و تا ۱۷ دی ماه به مدت دو ماه  ادامه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اجرای این طرح در سطح استان همزمان با سراسر کشور خاطر نشان کرد : همه  موتورسیکلت ها ی توقیفی در پارکینگ ها به شرط آنکه دارای دستور قضائی نباشند شامل ای نطرح می شوند.

سردار جهانبخش با بیان اینکه بر این اساس موتورسیکلت های رسوبی که از سال ۹۰ تا پایان سال ۹۸ توقیف شده باشند شامل این طرح می شوند گفت: مالکان یا متصرفان این موتورسیکلت ها (یعنی کسانی که مالک موتورسیکلت نبوده اما به شکل قانونی در حال استفاده از موتورسیکلت ها بوده اند)  برای ترخیص به دفاتر پلیس +10 مراجعه و مدارک لازم را ارائه دهند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر اینکه راستی آزمایی مدارک در پارینگ ها انجام خواهد پذیرفت گفت : بر اساس این طرح ترخیص موتور سیکلت ها برابر نرخ های مصوب سال ۹۴ هیئت دولت انجام می شود.

بخشش دو برابری جریمه ها و امکان قسط بندی:

سردار جهانبخش گفت: بر اساس این طرح جریمه دو برابری موتورسیکلت های توقیفی و رسوبی بخشیده شده و امکان تقسیط جرایم برای مالکان یا متصرفان موتورسیکلت ها فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه در این طرح فقط اصل جریمه پرداخت می شود گفت :  در این طرح افراد می توانند برای پرداخت جریمه  از شیوه پرداخت اقساطی یکساله استفاده کنند .

فرمانده انتظامی استان زنجان تاکید کرد اگر مالکان یا متصرفان موتورسیکلت ها از این طرح دو ماهه استفاده نکرده و نسبت به ترخیص اقدام نکنند به منزله موتورهای بلاصاحب محسوب شده و موتور سیکلت ها ، فروخته شده و مبلغ آن طی 6 ماه قابل عودت به مالک خواهد بود و پس از آن به نفع بیت المال هزینه خواهد شد.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: