به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ خدابخش مرادی نافچی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به کاهش تردد خودروها در آذر امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته در استان افزود: طی آذر سال گذشته ۷۳ هزار و ۱۶۵ تردد به ثبت رسید که این تعداد در آذر امسال۶۲ هزار و ۱۸۰ تردد بود.

وی شمار بازدیدهای انجام گرفته اصناف در خصوص رعایت محدودیت‌های کرونایی در آذرماه امسال را ۱۴ هزارو ۶۵۹  موردعنوان کرد و گفت: ۶۹ مورد صورتجلسه و به مراجع قضایی معرفی و ۱۶۰ مورد نیز پلمب شده است.

این مسوول در خصوص اعمال قانون یا جریمه طی آذر امسال نیز گفت: طی این ماه ۱۷ هزار و ۱۸۰ خودور توسط پلیس از مناطق قرمز و نارنجی استان بازگردانده شده و هفت هزار و ۲۷۵ مورد جریمه ۲۰۰ هزار تومانی در استان ثبت شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در ارتباط  با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی خودروها طی ماه یاد شده گفت: جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در داخل شهر، ۶۸۰ مورد و ورودی شهرها ۹۲۳ مورد و جریمه یک میلیون تومانی در داخل شهر، ۵۲۸ مورد و ورودی شهرها، ۲۶۳ مورد بوده است.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان نیز ادامه داد: در روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر امسال چهار هزارو ۵۰۰ تردد خودرو در استان ثبت شد، در صورتی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۲ هزار و ۸۰۰ تردد در استان زنجان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه در بازه زمانی ۲۹ و ۳۰ آذرماه امسال یکهزار و ۲۵ دستگاه خودرو به شهرهای مختلف استان وارد شده و یک هزار و ۱۶۴ خودرو نیز بازگردانده شدند، خاطرنشان کرد: ۸۸۳ فقره نیز اعمال قانون در طی شبانه روز یلدای امسال انجام شده که ۱۴۲ مورد جریمه ۵۰۰ و ۲۰۰ هزار تومانی بوده و به نوعی ترددها کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

فرماندار شهرستان طارم نیز در ادامه این جلسه، در خصوص پایش کارگران فصلی در شهرستان طارم، گفت: با اقدامات و هماهنگی‌های انجام شده با بخشداری گیلوان و شهرستان‌های استان گیلان، ورود کارگردان فصلی غیربومی به این شهرستان به صفر رسیده است.

ستار صفری از تشکیل ۱۱ اکیپ نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان طارم خبر داد و افزود: اکنون روزانه ۹۰ الی ۹۵ مورد نظارت از اماکن مختلف شهرستان انجام می‌شود و از ابتدای طرح تاکنون ۵۵ واحد پلمب شده‌اند و در ۲ هفته اخیر ۹ واحد به دلیل رعایت نکردن تذکرهای کتبی و شفاهی پلمب شده‌اند.

وی از کاهش ۴۰ تا ۶۰ درصدی تردد در مبادی ورودی و خروجی شهرستان طارم خبر داد و خاطرنشان کرد: در ماه‌های آبان و آذر میزان تست‌گیری کرونا نیز در این شهرستان هشت برابر شده است.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: