به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: احداث مخزن ذخیره آب روستای گلابر با 80 درصد پیشرفت فیزیکی یکی از این پروژه هاست.

وی افزود: این مخزن با حجم ذخیره 500 متر مکعب آب و با اعتباری افزون بر 12 میلیارد ریال اجرایی شده و بیش از هزار نفر جمعیت را تحت پوشش قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: دهیاری گلابر نیز با بازسازی مخزن قدیمی روستا و حفر یک حلقه چاه رزرو  در اجرای این طرح مشارکت نمود.

وی به اجرای مخزن ذخیره آب 200 متر مکعبی در روستای آرمتلو نیز اشاره کرده و افزود: برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 100 میلیون ریال هزینه می شود.

جزء قاسمی حفر و تجهیز چاه تامین آب شرب در روستای شهرک از توابع شهرستان ایجرود را نیز یادآور شده و گفت: این چاه به عمق 25 متر و با اعتبار یک میلیارد و 400 میلیون ریال احداث می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان ، تکمیل پروژه ساخت اتاق فرمان مخزن ذخیره آب روستای قندی بلاغ با اعتبار 2 میلیارد ریال و احداث خط انتقال، تجهیز چاه و ساخت موتور خانه برای روستای ایچ را نیز از دیگر طرح های آبرسانی در شهرستان ایجرود عنوان کرد.

این مسئول خاطرنشان ساخت: پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، توسعه خدمات آبرسانی در بخش روستایی در اولویت قرار گرفته و شاهد رشد محسوس شاخص های آبرسانی در این مناطق هستیم.

وی تاکید کرد: در صورت تحقق برنامه های تدوین شده برای بخش روستایی استان زنجان، تا دو سال آینده عمده نیازمندی های آبرسانی روستایی استان رفع خواهد شد.

 

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: