به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ خدابخش مرادی نافچی در جلسه مشترک ستاد پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس و قرارگاه زیستی شورای پدافند غیرعامل استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر لزوم اجرای مصوبات و پیگیری این مهم توسط اعضای جلسه افزود: انتظار بر این است که در شرایط کرونایی حاکم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در همه مناسبت ها به شکل جدی مورد توجه قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های مسوول و حوزه فناوری و زیرساخت، صنعت، معدن و تجارت و دستگاههای ناظر در صورت ارائه خدمات از سوی دفاتر پیشخوان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ نظارت مستمر و موثر داشته باشند تا پروتکل های بهداشتی از سوی خدمات دهنده و خدمات گیرندگان رعایت شود.

این مسوول با اشاره به وضعیت مناسب کنونی واحدهای نانوایی در رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی ادامه داد: در مکان هایی شمار مراجعه کنندگان افزایشی است، می‌توان از همین فرصت برای آگاهی بخشی استفاده کرد که این مهم با نصب بنر صورت گیرد.

وی اظهار داشت: دستگاه‌های مسوول با جدیت مداخلات را انجام دهند تا زمینه نارضایتی ایجاد نشود و از طرفی ستاد مدیریت آنفلوانزای حاد پرندگان نیز در شهرستان‌ها تشکیل شود و دستگاه های مسوول به ویژه جهاد کشاوری و دامپزشکی نظارت لازم را داشته باشند.

مرادی افزود: اگر قرار است سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین اعتبار داشته باشد، جهادکشاورزی و دامپزشکی به مراکز پرورش دام و طیور توجه کنند به ویژه از نیروی انتظامی استان نیز انتظار بر این است که بر حمل، جابجایی و عرضه دام و طیور زنده که بیشتر در شهرهای زنجان و خدابنده شیوع دارد، مداخله کند تا مشکل جدیدی ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد: ستاد کرونا و موضوع این ویروس مختص یک یا چند دستگاه اجرایی متولی نیست، بلکه ههم مدیران دستگاه‌های اجرایی استان مکلف هستند در حوزه رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت بر این امر مهم دقت و مداخله لازم را انجام دهند.

این مسوول ادامه داد: در زمان حاضر ۱۴ کمیته زیر مجموعه ستاد مدیریت کرونا برگزار می شود که در هر جلسه یکی از روسا گزارش و اقدامات هماهنگی ها و برنامه های خود را به ستاد اعلام کند تا مشارکت همه جانبه ای در دستگاههای اداری و اجرایی نمود یابد.

وی اضافه کرد: به لحاظ شرایط ایجاد شده سه طرح محدودیت ها، قاسم سلیمانی، ساماندهی سالمندان در این استان اجرایی شده که امروز اولویت اصلی در کنار تمامی اقدامات بیماریابی و کارهای مراقبتی است که در این راستا فرمانداران این مهم را به عنوان اولویت و با رویکردی که در جلسه تبیین شده، محور کار خود قرار دهند.

این مسوول ادامه داد: نامه ای ۲ هفته گذشته به فرمانداران و دستگاه‌های مربوطه اعلام شد مبنی بر اینکه در مناسبت هایی که پیش رو داریم، به استناد مصوبه و ابلاغیه قرارگاه ملی به این مهم تاکید شده است که از هر گونه تجمعات پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی نیز مد نظر قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به ایام فاطمیه و دهه فجر فرمانداران در فرصت باقیمانده و مدیران کل سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه جلسه توجیهی و هماهنگی را برای پیشگیری از بروز هر گونه تجمعات انجام و مدیریت کنند.

مرادی با اشاره به اقدامات مناسب کرونایی در استان افزود: طبق گزارش اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان شهرستان های خرمدره، خدابنده، طارم و سلطانیه مداخلات موثرتری را باید در خصوص ویروس کرونا مورد توجه قرار دهند.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: