به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه تعداد بستری‌ها و مبتلایان به کرونا در استان افزایش یافته است،گفت: بسترهای و مبتلایان به کرونا در استان بیش از دو برابر شده است.

پرویز قزلباش با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط زنجانی‌ها کاهش یافته است، گفت: زن ماسک در زنجان بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه تنها راه قطع زنجیره کرونا رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است، اظهار کرد: باید محدودیت‌های تردد و جلوگیری از دور همی ها در زنجان تشدید شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه شهرستان‌های زنجان، ابهر و خرمدره وضعیت نارنجی دارند، گفت: در شهرستان طارم هم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار کاهش یافته و به رنگ نارنجی شدن نزدیک است.

قزلباش با بیان اینکه تعداد بستری‌ها و مبتلایان به کرونا در استان افزایش یافته است، تاکید کرد: در زمان حاضر بستری‌ها به ۶۷ نفر رسیده و رسوب بیماری نیز به ۲۶۸ نفر رسیده است.

وی ابراز داشت: بستری‌ها و مبتلایان به کرونا در استان زنجان بیش از دو برابر شده و این اصلاً خوب نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: بیماری کرونا بسیار وحشی و جهشی تر شده و باید تمام مردم بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنند.

قزلباش بر لزوم افزایش تعداد مراکز ۱۶ ساعته در استان تاکید کرد و  گفت: طی روزهای گذشته شاهد بروز بیماری کرونای انگلیسی در تمام شهرستانهای استان بودیم و این نشان می‌دهد بیماری بسیار نزدیک است.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: