به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ پرویز قزلباش در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه استان زنجان در خصوص بیماری کرونا وضعیت قرمز دارد، گفت: باید بهداشت فردی و اجتماعی در استان نسبت به گذشته بیشتر رعایت شود.

وی بر لزوم ضرورت جلوگیری از حضور در صف‌های طولانی به ویژه در زمان افطار در نانوایی‌ها تاکید کرد و گفت: نان تهیه شده نیز باید به صورت بهداشتی حمل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ضروری است مردم به هیچ وجه و تحت هیچ عنوانی خارج از زنجیره رسمی واکسن کرونا ترزیق نکنند، گفت: اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی در خصوص واکسیناسیون زنجان درست نیست.

قزلباش تاکید کرد: بر اساس پروتکل‌های کشوری با کیفیت و سرعت مناسب واکسیناسیون در زنجان انجام خواهد شد و اجباری برای داوطلبان تزریق واکسن وجود ندارد و تزریق واکسن حتی برای کادر درمان هم اجباری نیست.

وی با بیان اینکه در همه شهرستان‌های استان نقاهتگاه فعالیت می‌کنند که در دو شهرستان زنجان و ابهر فعالیت بیشتری دارند، ابراز داشت: مردم از خدمات نقاهتگاه‌ها بیشتر استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه روند بیماری کرونا در استان زنجان در بخش سرپایی و بستری همچنان روند صعودی دارد، گفت: در حال حاضر ۸۳۰ نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

قزلباش از بستری ۶۳ نفر از بیماران در آی سی یو خبر داد و افزود: فوتی‌های کرونا در استان افزایش یافته است.

وی افزود: تزریق واکسن کوبایی از اوایل هفته آینده در هفت استان کشور آغاز می‌شود.

 

خبرنگار: داود خیری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: