به گزارش خبرگزاری برنا دراستان زنجان؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: 8 طرح آبرسانی روستایی در مناطق محروم و دورافتاده شهرستان زنجان در دست اجرا بوده و این روستاها از نعمت آب شرب پایدار بهره مند می شوند.

«علیرضا جزءقاسمی» اظهار کرد: این روستاها شامل مجتمع آبرسانی ساری کند علیا، ساری کند سفلی، اورجک، قره آغاج علیا و قره آغاج سفلی و همچنین سه روستای اوراچی، اسلام آباد و قره بلاغ می باشد.

وی افزود: برای اجرای این طرح ها، 10 میلیارد ریال اعتبار از سوی بنیاد علوی و نزدیک به 5 میلیارد ریال نیز توسط شرکت آبفا استان زنجان تامین گردیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان داشت: طرح آبرسانی به مجتمع آبرسانی ساری کند شامل احداث یک دهنه قنات، یک باب سیل بند با حجم 50 متر مکعب، تکمیل و ترمیم خط انتقال قدیمی و اصلاح شبکه و خط انتقال جدید به طول 3500 متر می باشد.

وی گفت: آبرسانی به روستاهای اوراچی و اسلام آباد نیز با اعتبار 2 میلیارد و 650 میلیون ریال اعتبار و 20 درصد پیشرفت فیزیکی شامل تکمیل خط انتقال، ترمیم قنات و اصلاح شبکه توزیع آب در دست اجرا قرار دارد.

جزءقاسمی افزود: طرح آبرسانی به روستای قره بلاغ در بخش مرکزی شهرستان زنجان نیز شامل 1120 متر احداث شبکه توزیع آب و حوضچه مقابل مخزن بود که اجرای این طرح تکمیل و به اتمام رسیده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: از دیگر طرح های مشارکتی با حضور بنیاد علوی جهت آبرسانی در روستاهای استان زنجان در آینده، آبرسانی به 14 روستا با اعتباری معادل 25 میلیارد ریال خواهد بود.

 

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: