به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از ثبت مصرف روزانه ی 3 میلیون و 558 هزار متر مکعبی نیروگاه سلطانیه در خرداد ماه امسال خبر داد.

 موسی احمدلو گفت: نیروگاه سلطانیه در سه ماهه نخست امسال؛ بیش از 245 میلیون و 989 هزار متر مکعب گاز مصرف کرده است که میانگین مصرف روزانه آن معادل 3 میلیون و 200 هزار متر مکعب است.

وی اعلام کرد: این نیروگاه میانگین مصرف روزانه ی 2 میلیون و 200 هزار متر مکعبی گاز در فروردین و مصرف 2 میلیون و 600 هزار متر مکعبی گاز در اردیبهشت امسال را در حالی تجربه کرده است که شاهد رشد حدود 28 درصدی مصرف در خرداد ماه امسال نسبت به میانگین مجموع  مصرف ماه های گذشته هستیم.

مهندس احمدلو افزود: این امر ناشی از افزایش میزان تقاضای برق مصرفی شبکه سراسری بواسطه شروع فصول گرم سال و به تبع آن افزایش گاز مصرفی نیروگاه هایی مانند نیروگاه سلطانیه است.

مدیرعامل گاز زنجان در ادامه از سهم 60 درصدی بخش صنعت و نیروگاه از کل گاز مصرفی در استان زنجان خبر داد و گفت: بخش نیروگاه با 34 درصدِ میزان مصرف، بخش صنعت با 26 درصد، حمل و نقل با 5 درصد و بخش کشاورزی و دامپروری با 2درصد به ترتیب بیشترین سهم مصرف گاز طبیعی در بخش صنعتی را به خود اختصاص داده است.

مهندس احمدلو با بیان اینکه بخش خانگی نیز29 درصد سهم سبد انرژی استان را به خود اختصاص داده است؛ اظهار کرد: با تامین گاز بخش عمومی با 3 درصد و بخش تجاری با1درصد، در خدمت هم استانی های عزیز و ارائه خدمات گازرسانی هستیم. 

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اعلام کرد: مشترکین صنعتی و غیرصنعتی در سه ماهه امسال بیش از 675 میلیون متر مکعب گاز با میانگین مصرف روزانه 7 میلیون و 260 هزار متر مکعب گاز مصرف کرده اند.

 

خبرنگار: داود خیری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: