به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ همزمان با روز عفاف و حجاب از مادران، همسران و فرزندان دختر شهدای والامقام استان زنجان با حضور مسئولان، تجلیل و قدردانی شد.

 به مناسبت 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب و مصادف با روز ازدواج، همایش عفاف و حجاب و تجلیل از بانوان ایثارگر  همزمان با سراسر کشور و به صورت وبینار در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برگزار شد.
در این مراسم به نمایندگی از بانوان ایثارگر، از خانم‌ها ثریا شکرلو جانباز ۵۰ درصد، زینب سودی فرزند شهید منصور سودی، همسر آزاده شهید بالعلی صفیلو، همسر جانباز ۷۰ درصد ابراهیم صمدی و مادر شهید مدافع حرم خیراله صمدی با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل و قدردانی شد.
مهندس اوحدی معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید، سردار سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی و اولاد قباد مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید از سخنرانان این همایش بودند.
در مراسم استان زنجان نیز که با حضور جمعی از مسئولان و بانوان ایثارگر برگزار شد، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ضمن گرامیداشت روز عفاف و حجاب و روز ازدواج، عملکرد این بنیاد در حوزه عفاف و حجاب را ارائه کرد.
علی کاظمی با اشاره به نقش بانوان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار کرد: بانوان با حفظ حجاب و عفاف نقش مهم و تاثیرگذاری در ادامه راه شهدا دارند.
وی با بیان اینکه استان زنجان دارای 73 بانوی جانباز است، یادآور شد: 6 هزار و 922 همسر جانباز، 702 همسر شهید والامقام و هزار و 148 فرزند دختر شهدای والامقام استان زنجان و ۱۰ هزار و ۸۰۳ نفر فرزند دختر جانباز دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان اضافه کرد: استان ۴۱ نفر شهید زن دارد که سند افتخار بانوان استان زنجان به شمار می‌روند.

 

 

خبرنگار: داود خیری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: