به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس کل دادگستری زنجان گفت: دستگاه قضا با مدیرانی که در زمینه پیشگیری از گرانی در بازار زنجان ترک فعل انجام دادند، قاطعانه برخورد خواهد کرد.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز سه شنبه در جلسه کنترل بازار افزود: در راستای اجرای دستورات و ابلاغیه رییس قوه قضاییه مبنی بر برخورد قاطع و بدون اغماض با احتکار کنندگان اجناس، مخلان در تامین ارزاق مردم و فساد اقتصادی در مراکز استانها و ورود قاطع روسای کل و دادستانها به موضوع این جلسه با فوریت و با دعوت از مسئولان امر و اخذگزارش از اقدامات، وضعیت بازار برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در شرایط اقتصادی حاکم در جامعه عده ای همسو و بعنوان پیاده نظام دشمن تلاش برای افزایش بدون قاعده و بدون منطق قیمت کالاها و اجناس اقدام می کنند که این امر موجب ابجاد زحمت و نارضایتی برای مردم شده است و دستگاه های نظارتی و بازرسی بر قیمت کالاها به وظیفه قانونی خود عمل نکردند و در این راستا دستگاه قضایی برای پیگیری موضوع و بررسی دلیل ترک فعل مسئولان امر ورود قاطع پیدا کرده است.

رئیس کل دادگستری زنجان با اشاره به این موضوع که افزایش افسار گسیخته قیمت کالاها و ایجاد نابسامانی در بازار نتیجه عدم بازرسی، نظارت و قیمت گذاری بر اساس قائده کالاها دستگاههای امر و ترک فعل مسئوولان متولی است که اگر به وظایف قانونی خود عمل می کردند شاهد این نابسامانی بازرار و قیمت ها نبودیم.

صادقی نیارکی تصریح کرد: از ستاد تنظیم بازار انتظارداریم که به وظیفه قانونی خود عمل کند و بررسی دلیل افزایش قیمت کالاها حتی برخی کالاها تا ۵۰ درصد در استان چیست. و برای حل مشکل چاره اندیشی کنند که گره کار کجاست.

وی با بیان اینکه در بررسی میدانی از چند فروشگاه زنجان شاهد بودیم که قیمت درج شده روی برخب کالاها با قیمت عرضه به مردم بسیار متفاوت است، چرا باید این همه اختلاف در قیمت روی کالا و عرضه کالاها باشیم و سئوال اینجاست مرجع رسیدگی کننده به این اختلاف قیمت ها با کدام نهاد است؟

رئیس کل دادگستری زنجان با اشاره به اینکه مردم استان همان مردمان غیور و، بصیر و انقلابی هستند که وقتی پای نظام، انقلاب و کشور به میان می آید با اقتدار و حضور حداکثری به میدان می آیند چرا باید زمینه ایجاد زحمت و مشکلات در تامین مایحتاج زندگی‌شان با افزایش سرسام آور قیمت کالاها توسط عده ای فرصت طلب و منفعت طلب فراهم شود و مسئولان امر چرا به این موضوع ورود میدانی نمی کنند و قطعاً عدم انجام وظیفه مسئوولان امر نظارتی و بازرسی به این موضوع دچار ترک فعل شده اند و دستگاه قضایی بر اساس وظیفه با این افراد برخورد قاطع خواهد کرد.

صادقی نیارکی افزود: بر اساس اعلام مسئوولان جهاد کشاورزی، استان زنجان در تولید برخی محصولات کشاورزی، دامی و فراورده های لبنی جزء استانهای برتر در سطح کشور میباشد حتی برخی محصولات به سایر استانها صادر می شود، سئوال بنده اینجاست چرا باید با داشتن سهم قابل توجهی از تولید این محصولات در استان شاهد افزایش قیمت محصولات فوق باشیم؟ دستگاه قضایی استان با توجه به اهمیت موضوع احقاق حقوق عامه، تاکید مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه مبنی بر رعایت حال مردم و مبارزه به فساد اقتصادی و کنترل بازار به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد و در این خصوص هیچ خط قرمزی میان دستگاهها و مسئولانی که کوتاهی کنند ندارد.

انتهای پیام

خبرنگار: داود خیری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: