به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح اله حقیقی در ستاد انتخابات استان زنجان که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور برگزار شد، به بیان توصیه های مهمی به اعضای ستاد انتخاب پرداخت و اظهار کرد: تمامی مجریان و ناظران انتخابات باید در چارچوب قانون با هم هماهنگ باشند.
وی ایجاد آرامش در جامعه را مستلزم تقویت و ارتقاء مقوم‌های وحدت و افزایش اعتماد، رضایتمندی و مشارکت عمومی در انتخابات دانست و افزود: مراسم های ملی باید با حضور مدیران و باشکوه بیشتری برگزار شود.
مقام عالی استان حضور مدیران در جمع مردم را موجب افزایش اعتماد عمومی عنوان کرد و گفت: مردم جامعه به خوبی از محدودیت‌ها، امکانات نظام و وضعیت کشور مطلع هستند ولی همین که مدیران را در کنار خود ببینند اعتمادسازی ایجاد می شود.
استاندار زنجان ادامه داد: چابک‌سازی مدیران و جلب اعتماد جوانان با ایجاد مقوم‌های وحدت امکان‌پذیر است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به آسیب شناسی جدی انتخابات گذشته با هدف پیشگیری و رفع مشکلات احتمالی، خاطر نشان کرد: برای آشنایی برگزارکنندگان انتخاب در تمامی سطوح با قوانین و آئین‌نامه‌ها، آموزش‌های کارگاهی ارائه شود.
نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: مراحل برگزاری انتخابات در استان در ۱۱ بند مرحله‌بندی شده که باید با دقت بصورت گام به گام اجرا شود.
وی افزود: هم قبل از رای‌گیری و هم بعد از اعلام نتایج، طبق جلسه حضوری با کاندیداها، شعارهای هریک از آن‌ها را اخذ و درصورت پیروزی در انتخابات، رسما از وی مطالبه خواهد شد.
حقیقی افزود: از نظرات کارشناسی کاندیداهای انتخاب نشده نیز بعنوان مشاورین مدیران با هدف اجرا و تحقق شعارها و برنامه‌های راهبردی آن‌ها استفاده خواهد شد.