به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ مجمع عادی سالیانه بدنسازی و پرورش اندام با حضور ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون و مدیر کل ورزش و جوانان در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

علی خلیلی مدیر کل ورزش و جوانان با اشاره به آغاز مسابقات پرورش اندام قهرمان کشوری (انتخابی تیم ملی) به میزبانی زنجان اظهار داشت: امسال تاکنون حدود 45 میزبانی قهرمانی کشور و به عبارت دیگر به صورت میانگین هفته ای دو مسابقه را در استان برگزار نموده ایم.

وی در ادامه افزود: با برگزاری این مسابقات بیش از 9000نفر به این استان سفر کرده و منافع گسترده ای در بخش های مختلف ازجمله گردشگری ورزشی وسود آوری اقتصادی واجتماعی بهمراه آورده ودر همگانی کردن ورزش نیز تاثیر بسزایی داشته است بنابراین دستگاه های اجرایی باید برای توسعه ورزش بسیج شوند تا بتوانیم در بستر ورزش به ابعاد مخلفی از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت دست یابیم.

مدیر کل ورزش و جوانان با بیان اینکه تنها یکی از فواید ورزش، سلامتی و نشاط و سرزندگی و پویایی جامعه است که خود به تنهایی برای اینکه انگیزه ای برای پرداختن به آن باشد کافی است تصریح کرد: ورزش در ابعاد دیگر همچون توسعه گردشگری، تولید کالای ایرانی و افزایش اشتغال زایی نیز بسیار اهمیت دارد و می تواند ارزآوری زیادی برای شهرها، استان ها و کشور در مسابقات برون مرزی به همراه داشته باشد.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت باشگاه ها و ورزشکاران و ضرورت دوری و پرهیز از استفاده از مکمل ها ی ورزشی اظهار داشت: در این راستا نظارت بر باشگاه ها باید بیش از پیش و با دقت بیشتری صورت گیرد.

خلیلی با بیان اینکه 340 باشگاه در سطح استان در حال فعالیت است تصریح کرد: بخش عمده ای از این تعداد در حوزه پرورش اندام است که این امتیاز ویژه ای برای این هیئت در استان زنجان است.

گفتنی است: همزمان با برگزاری مجمع مسابقات پرورش اندام بادی کلاسیک. فیزیک قهرمان کشوری (انتخابی تیم ملی) نیز به میزبانی زنجان کلید خورد و طی دو روز برگزار شد.