به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «مصطفی الکاظمی» در پل «الزیتون» شهر ناصریه به تجمع تظاهرات‌کنندگان پیوست و تأکید کرد که به تلاش برای برخورد با عاملان کشتار معترضان ادامه می دهد.
نخست وزیر عراق همچنین بر تلاش برای آزادی ربوده شدگان از جمله «سجاد العراقی»، فعال مدنی استان ذی قار که دو هفته پیش به دست افراد ناشناس ربوده شد، تأکید کرد.
منابع خبری عراق گفتند که همزمان هیات دولت عراق نشست عادی خود را با حضور استاندار ذی قار، فرمانده ستاد عملیات مشترک و فرمانده پلیس استان در پایگاه نظامی در استان ذی قار برگزار کرده است.
این منابع گفتند که الکاظمی به همراه استاندار ذی قار نشست را ترک کرده و به میدان الحبوبی کانون اعتراضات در شهر ناصریه رفته تا با فعالان تظاهرات دیدار کند.
الکاظمی همچنین قرار است از منزل «عمر سعدون» و  «سجاد العراقی» دو فعال سیاسی ربوده شده در استان ذی قار بازدید کند.
ناصریه مرکز استان ذی قار پایتخت اعتراضات معروف به اکتبر عراق لقب گرفته و در طول یک سال گذشته خشن ترین و گسترده ترین اعتراض ها در این شهر روی داده است. 
اعتراضات اکتبر که از ۹ مهر ۹۸ آغاز شد تا اسفند ماه به مدت پنج ماه در استان های شیعه نشین جنوبی و مرکزی عراق از جمله بغداد پایتخت ادامه داشت. 
اعتراضات مردمی با محوریت مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری و فقر، فساد مقام های دولتی و احزاب، نبود خدمات عمومی و تبعیض شکل گرفت و منجر به استعفای نخست وزیر وقت (عادل عبدالمهدی) شد. 
«هشام داود»، مشاور نخست وزیر عراق مرداد گذشته اعلام کرد که در اعتراضات پنج ماهه سال گذشته (مهر تا اسفند ۹۸) ۵۶۰ نفر از تظاهر کنندگان و نیروهای امنیتی کشته شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: