«حسین کنعانی‌مقدم»، فعال سیاسی اصولگرا، درباره حواشی‌های اخیر به وجود آمده در مجلس یازدهم به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: قضاوت درباره مجلس یازدهم زود است و هنوز به تعبیری، تمبر نمایندگی نمایندگان خشک نشده است. اما به نظر می‌رسد تا روسای کمیسیون‌ها مشخص نشوند ما نمی‌توانیم درباره کارآمدی مجلس، حرف چندانی برای گفتن داشته باشیم اما اینکه بعضی مواقع،  شاهدیم مجلس به حواشی می‌پردازد، ناشی از این است که این افراد هنوز خودشان را در مقام نمایندگی قرار ندادند و بیشتر به عنوان رقیب انتخاباتی هستند.

او افزود: به نظر می‌رسد باید پرونده انتخاباتی بسته شود و آقایان باور کنند که نماینده مجلس شده‌اند و باید مسائل و مشکلات کشور، مردم به ویژه مسائل اقتصادی در رأس امور مجلس قرار گیرد البته اگر نمایندگان مجلس، می‌خواهند مجلس در رأس امور باشد اما اگر هم نمی‌خواهند مجلس در رأس امور باشد و بیشتر دنبال این هستند انتخابات سال 1400 را ساماندهی کنند، به نظر می‌رسد مجلس نمی‌تواند کارآمدی لازم را پیدا کند. 

دبیر کل حزب سبز در پاسخ به این سوال که آیا برخی حاشیه سازی از سوی نمایندگان  ناشی از بی تجربگی است؟ تصریح کرد: جدا از بی تجربگی، بعضی مواقع شاهدیم که حتی نمایندگانی که تجربه زیادی دارند از این کارها و حاشیه‌سازی‌ها انجام می‌دهند. بدین گونه که ممکن است سه، چهار یا پنج دوره نماینده مجلس باشند. در واقع به نظر می‌رسد فضایی که برای بیان مسائل کشور دارد به گونه‌ای است که همچنان بحث انتخابات و رقابت‌های سیاسی، در ذهن‌ نمایندگان وجود دارد. در واقع مجلس جای رقابت‌های سیاسی نیست و این رقابت‌ها باید در  قالب رقابت‌های احزاب و تشکل‌های سیاسی و در انتخابات مطرح شود. از این رو در حال حاضر،  آنها نماینده ملت هستند و اگر بخواهند به دنبال جناح و جناح بازی باشند به نظر می‌رسد جایگاه مجلس را نشناخته اند.

خبرنگار: آزاده رحیمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: