به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «فو سونگ» مدیرکل تسلیحاتی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه در توئیتر خود نوشت: وانگ یی، وزیر امور خارجه چین روز گذشته /چهارشنبه/ با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود یک کنفرانس ویدئویی برگزار کرده است.

او اظهار کرد: هر دو طرف در این کنفرانس بار دیگر متعهد به حفظ برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل شدند و مخالفت خود را با هرگونه عملی که ممکن است برجام را تضعیف کند اعلام کردند.

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در ادامه رایزنی‌های مستمر سیاسی دو کشور، از یکجانبه گرایی قلدرمآبانه آمریکا انتقاد کرده و حمایت قاطع خود را از چندجانبه گرایی و اصول حقوق بین الملل اعلام کردند.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، ظریف در این دیدار به‌شکل ویدئویی با اشاره به روابط جامع راهبردی دو کشور، ابراز امیدواری کرد سند همکاری های جامع به‌زودی به امضا طرفین برسد.

وی همچنین با محکوم کردن دخالت آمریکا و برخی کشورهای غربی در امور داخلی چین، این رویکرد را موجب تضعیف ثبات بین المللی دانست.

وزرای امور خارجه دو کشور در این دیدار از یکجانبه گرایی قلدرمآبانه آمریکا انتقاد کرده و حمایت قاطع خود را از چندجانبه گرایی و اصول حقوق بین الملل اعلام کردند.

وانگ یی با تاکید بر حمایت قاطع چین از برجام و با اشاره به نامه اخیر خود به رییس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار داشت: چین با هرگونه تلاش برای تغییر مفاد برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مخالف است و آمریکا پس از خروج از برجام حقی برای توسل به سازوکارهای پیش بینی شده در این رابطه را ندارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: