«احمدحسین فلاحی»، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به اینکه آیا از امضاکنندگان طرح حمایت مالی از افشاگران فساد هستید؟ به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: بله، این طرحی بوده که از ابتدای انقلاب به نام حق کشف، مطرح بوده و لازم است این طرح برای همیاری مردم با نهادهای نظارتی احیا شود. در واقع براساس این طرح کسانی که مفاسد را گزارش می‌کنند، تشویق می‌شوند.

فلاحی در مورد حمایت مجلس از سایر دستگاه‌ها برای مبارزه با فساد خاطرنشان کرد: در این طرح قید نشده حمایت شامل دولت می‌شود یا غیر دولتی، دولتی‌ها موظف هستند با فساد مبارزه کنند، اما این طرح برای جذب بیشتر اقدامات داوطلبانه مبارزه با فساد، مطرح شده است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه شما از معترضین به اعتبارنامه تاجگردون هستید؟ اظهار کرد: اعتبارنامه تاجگردون مربوط به شعبه ما نبوده اما در بحث رد اعتبارنامه وی مشارکت داشتم.

فلاحی در واکنش به اینکه عده‌ای عدم‌ تائید اعتبارنامه تاجگردون توسط مجلس یازدهم را اقدامی جناحی ارزیابی می‌کنند، افزود: عدم تائید اعتبارنامه تاجگردون ربطی به اصلاح‌طلب بودن وی ندارد، در رابطه اعتبارنامه آن دو نفری که تائید شد، مسئله حادی مطرح نبود و شبهات معترضین هم حل شد اما در رابطه با تاجگردون 9 جلد پرونده در مورد وی مطرح است و این ربطی به جناح سیاسی‌اش ندارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: اگر بحث جناح سیاسی تاجگردون مطرح باشد وضع خیلی بدتر می‌شود چراکه وی از معترضین و متحصنین صف اول مجلس ششم بوده است، کسی بوده که در صحبت‌های خود در رابطه با بحث ولایت فقیه حرف‌هایی زده و از طرف دیگر بنرهایی که طرفداران وی زدند از عنوان دکتری استفاده کردند در صورتی که دکتری ندارد و مسائل اقتصادی دیگر که مطرح است، لذا همه این موارد هیچ ربطی به جناح سیاسی تاجگردون ندارد، کمااینکه در همین مجلس بالغ بر 20 نفر اصلاح‌طلب هستند که هیچ‌کس در مورد اعتبارنامه آنها حرفی نزده است. 

فلاحی با تاکید دوباره بر اینکه عدم تائید اعتبارنامه تاجگردون ربطی به جناح سیاسی‌اش ندارد، افزود: اسناد و مدارکی که معترضین در رابطه با وی مطرح کردند، غیر معترضین هم در جریان قرار گرفتند، به هرحال اسنادی از نهادهای امنیتی و نظارتی در رابطه تاجگردون وجود دارد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با واکنش شورای نگهبان نسبت به صحبت‌های تاجگردون در مورد ولایت فقیه یادآور شد: بنده به این قضیه ورود پیدا نمی‌کنم. شورای نگهبان هم کار خود را کرده و یکی از اعضا هم گفته مجلس آزاد است. مجلس قرار نیست در مورد شورای نگهبان اظهارنظر کند همچنین خود شورای نگهبان هم، تصریح کرده مجلس باید تصمیم بگیرد. 2/5

خبرنگار: فرشته صائمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: