به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در حکم روز دوشنبه محمود واعظی خطاب به حمیدرضا علومی یزدی آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجربیات ارزنده جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان «رییس مرکز امور حقوقی بین‌المللی» منصوب می‌شوید.

رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: ضروری است ضمن نمایندگی جمهوری اسلامی در تمامی پرونده‌های بین‌المللی از جمله دعاوی مطروحه نزد دیوان بین‌المللی دادگستری درخصوص دارایی‌های ایران و نقض معاهدات دو یا چند جانبه، با بهره‌گیری از همه امکانات و نیروهای متخصص و مجرب، آراء صاحب‌نظران و ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها و مراکز معتبر داخلی و خارجی در حوزه حقوق بین‌الملل، نسبت به طرح، تعقیب و دفاع به هنگام از دعاوی دولت و دستگاه‌های دولتی نزد مراجع بین‌المللی اعم از دادگستری و داوری، راهکار مدبرانه اتخاذ و اقدام بایسته کنید.

واعظی عنوان کرد: همچنین وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های دولتی را در رابطه با حقوق و تعهدات بین‌المللی با ارائه خط مشی شایسته یاری کرده و در تنظیم قراردادهای بین‌المللی و خدمات حمایتی و معاضدتی حقوقی، مشاورت و اهتمام ورزید.

وی خاطرنشان کرد: توفیق شما را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: