به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با حمله به معترضانی که خواستار کناره‌گیری وی هستند آنها را متهم کرد که در حال پایمال کردن دموکراسی بوده و رسانه‌های اسرائیلی نیز به تشویق آنها می‌پردازند.

نتانیاهو که در ماه می برای پنجمین بار پیاپی به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتخاب شد، اغلب از تبعیض‌های رسانه‌ها علیه خود، انتقاد کرد..

هزاران نفر طی روزهای اخیر در خیابان‌های سرزمین‌های اشغالی از جمله در برابر منزل نتانیاهو در قدس اشغالی تجمع کرده و علیه فساد وی و همچنین شرایط وخیم اقتصادی این رژیم که در پی شیوع ویروس کرونا ایجاد شده، تظاهرات کردند.

نتانیاهو که رهبری حزب راستگرای لیکود را بر عهده دارد تمامی اتهامات مطرح شده علیه خود را رد کرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در نشست کابینه صحبت می‌کرد، با انتقاد از معترضان و رسانه‌ها گفت «در حالی که تظاهرات کنندگان کارزار خود را به عنوان تلاشی برای حفظ دموکراسی معرفی می‌کنند اما من این را تلاشی برای پایمال کردن دموکراسی می‌بینم.»

وی با تشبیه رسانه‌های این رژیم به رسانه‌های کره‌ شمالی ادامه داد: «این تظاهرات توسط رسانه‌ها تغذیه می‌شود.»

نتانیاهو با اشاره به رسانه‌های این رژیم گفت: «آنها تظاهرات را گزارش نمی‌کنند، آنها در این تظاهرات مشارکت دارند و به آتش آن می‌افزایند.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت :هیچ کسی به دنبال محدود کردن تظاهراتی با حضور اکثریت جوانان ، نیست.

نتانیاهو که 70 سال دارد از سال 1996 تا 1996 نخست وزیر این رژیم بوده و پس از آن از سال 2009 تا کنون نیز نخست وزیر این رژیم مانده است.

نظرسنجی‌های اخیر حاکی از آن است که محبوبیت وی کاهش یافته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: