به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا؛ سخنگوی شورای نگهبان در آخرین نشست خبری خود در رابطه با ورود شورای نگهبان به بحث انتخابات شوراها اعلام کرد که مجلس این پیشنهاد را به شورای نگهبان داده است به دلیل اینکه، مجلس سازوکار نظارت ندارد.

عباسعلی کدخدایی ضمن اشاره به پیشینه درخواست مجلس از شورای نگهبان برای ورود به انتخابات شوراها تصریح کرد: البته این موضوع در مجالس قبل هم مطرح بود. قبلا آقایان ایراد اصل ۹۹ را گرفتند، از این جهت این ایراد را گرفتیم الان نمی دانم، طرح مجلس چیست و بعدا نظر می دهیم.

«علی حدادی»، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، در خصوص ورود شورای نگهبان به انتخابات شوراها به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: در این رابطه کمیته‌ای فعال شده که در قالب آن در حال رایزنی و گفتگو هستیم و تا زمانی که کار کارشناسی بر روی سناریویی صورت نگیرد، مباحث بیرون از صحن مجلس تحلیل خود آقایان است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: بعضی افراد نگاه سیاسی به مسائل دارند که بحثش جداست. بحث اصلی این است که می‌خواهیم در انتخابات شوراها در بررسی صلاحیت ها، نظارت بر انتخابات شوراها، بحث تبلیغات و فرآیندی که باید انجام شود، افزایش کارآمدی داشته باشیم و ساختار درستی تعریف شود به این ترتیب که مطالبه درستی انجام شود و خروجی و خدماتی برای مردم، داشته باشد.

حدادی ضمن اشاره به عملکرد شوراها تصریح کرد: شوراها وظیفه خدمات‌دهی عمرانی، فرهنگی و اجتماعی را برعهده دارند، از همین منظر شوراها حق ورود به مباحث سیاسی ندارند که بخواهند، با ورود به بخش‌های سیاسی فعالیت خاصی داشته باشند چرا که شوراها از طرف مردم انتخاب می‌شوند که فعالیت‌های اجتماعی و مخصوصا فعالیت‌های خدماتی داشته باشند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اینکه سخنگوی شورای نگهبان در صحبت‌های خود به درخواست مجلس برای ورود این نهاد به انتخابات شوراها اشاره کرده است، خاطرنشان کرد: خیر بحثی روی آن صورت نگرفته است. در کمیته بحث‌های مختلف مطرح می‌شود، این طرح هنوز پخته نشده و باید کار و بررسی روی آن، صورت بگیرد.

حدادی در پایان یادآور شد: بیرون از صحن، مسائلی و مواردی مطرح می شود که هنوز در صحن کمیسیون نیامده‌اند. باید به صحن کمیسیون بیاید و بعد از بررسی در مورد آن اظهارنظر می‌کنیم. بعضی از دوستان قبل از اتفاقات مصاحبه‌هایی می‌کنند در صورتی که ممکن است سناریوهای مختلفی در پیش باشد. 2/5

خبرنگار: فرشته صائمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: